Aktualności |

Co nowego w życiu parafii ...

Sobota, 28 Września 2019 r.

ZAPRASZAMY NA REWELACYJNE WAKACJE W GÓRACH!!!

W przyszłym roku nie będzie wyjazdu do Zakopanego, ale organizujemy 6-dniowy wyjazd wypoczynkowo-rekolekcyjny też w góry, ale do Grywałdu dla uczniów klas IV-VIII w dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2020 r. Koszt: 450 zł. zawiera: transport, wykwalifikowaną kadrę opiekunów i obecność kapłana, noclegi, śniadania i Obiadokolacje, ubezpieczenie, bilety wstępów. Z racji wymaganej rezerwacji i wpłaty części kosztów pobytu, zapisy i przedpłaty w kwocie 150 zł. przyjmujemy tylko do 13 października br. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem i na plakatach. Serdecznie zapraszamy do wspólnego poznawania gór.

(.....)
Sobota, 08 Czerwca 2019 r.

Zapraszamy do Zakopanego !!!

Dzieci i młodzież klas IV-VIII i III Gimnazjum zapraszamy na wakacyjny wyjazd do Zakopanego, organizowany przez naszą parafię w dniach 10-15 lipca. Koszt 400 zł. Zapisy do poniedziałku 10 czerwca. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

(.....)
Niedziela, 02 Czerwca 2019 r.

Zdjęcia z przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania

Informujemy, że istnieje możliwość zakupu pamiątkowych zdjęć z przystąpienia do sakramentu Bierzmowania. Komplet zdjęć (4 małe + 1 duże grupowe) to koszt 20 zł. Pozostałe zdjęcia to koszt 3 zł za sztuke.

(.....)
Niedziela, 26 Maja 2019 r.

Wielka radość dzięki naszej Scholi

Nasza parafialna schola uczestniczyła w sobotę, 25 maja br. w Festiwalu Magnificat w Jastrzębiu. Pośród 250 młodych ludzi, którzy wzięli w niej udział, przypadło nam 2 miejsce w kategorii "schole". Serdecznie gratulujemy naszym dzieciom i młodzieży, którzy przez cudowny śpiew i wspaniałą grę dostąpili takiego wspaniałego wyróżnienia. Dziękujemy im gorąco za tak piękne reprezentowanie naszej parafialnej wspólnoty. Składamy również serdeczne Bóg zapłać państwu Haliniak za przygotowanie scholi i zaangażowanie nie tylko w kontekście festiwalu, ale również za nieustanną opiekę i pomoc w rozwijaniu talentów młodych ludzi. Gratulujemy jeszcze raz i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów i Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze w naszej parafii i nie tylko. Ze scholą udali się troskliwi opiekunowie: pani Wioleta Zega, pani Marta Ladińska-Górko i pan Andrzej Klarkowski - nasz kierowca; im z całego serca dziękujemy bardzo za ofiarowany czas i spędzenie z nami tych ważnych chwil. Wdzięczni jesteśmy również panu wójtowi Gminy Dąbrowa Chełmińska za pomoc i życzliwość w zorganizowaniu naszego wyjazdu. Jednocześnie dziękujemy bardzo i gratulujemy Ks. kan. Krzysztofowi Wojnowskiemu, proboszczowi parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego w Jastrzębiu oraz Scholce "Aniołki" z panią Joanną Sułkowską za super przygotowanie całego wydarzenia i organizację oraz a serdeczne przyjęcie.

(.....)
Czwartek, 04 Kwietnia 2019 r.

Grafik Spowiedzi w naszym dekanacie

Spowiedź Wielkanocna
 w Dekanacie Unisław

(.....)
Wtorek, 02 Kwietnia 2019 r.

Zmiana odwiedzin chorych

Kapłani odwiedzą wyjątkowo swoich chorych:

ks. Proboszcz w sobotę, 6 kwietnia od godz. 12.30;

ks. Bartosz w piątek, 5 kwietnia od godz. 10.00.

Sobota, 02 Marca 2019 r.

Rozgrywki dekanatu Unisław w piłkę halową

Dzisiaj, tj. 2 marca 2019 r. w Unisławiu odbyły sie dekanalne rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza w piłke halową. Nasi ministranci zajeli II miejsce, a lektorzy młodsi zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy wspaniałej gry i zęjętych bardzo wysokich miejsc, a jednocześnie naszym młodym piłkarzom życzymy dalszych sukcesów.

(.....)
Niedziela, 17 Lutego 2019 r.

Wzięliśmy udział w Eurece

W ramach formacji do przyjęcia sakramentu bierzmowania, młodzież parafii pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w Boluminku uczestniczyła 9 i 10 lutego br. w Zespole Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej w kursie ewangelizacyjnym ,,Eureka". Był on przygotowany i poprowadzony przez księdza Henryka Stippa i grupę „Eureka” z Bydgoszczy.

(.....)
Niedziela, 17 Lutego 2019 r.

Rekrutacja do przedszkoli oraz I klas na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo

Informujemy, że nabór do publiczncyh przedszkoli oraz I klas szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020, dla których organem prowadzącycm jest Gmina Dąbrowa Chełmińska, prowadzony będzie w następujacych terminach:

(.....)
Wtorek, 05 Lutego 2019 r.

Zbiórka dla hospicjum Dom Sue Ryder w Bydgoszczy

(.....)
Wtorek, 29 Stycznia 2019 r.

Zaproszenie do wspólnego porządkowania naszych świątyń

Serdecznie zapraszamy osoby chętne do porządkowania naszych świątyń i rozbierania choinek w piątek:

- w Dąbrowie od godz. 12.00;

(.....)
Wtorek, 08 Stycznia 2019 r.

Pogrzeb ks. Grzeszczuka

Msza Święta w intencji śp. Księdza Kanonika sprawowana będzie 8 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi.

(.....)
Sobota, 05 Stycznia 2019 r.

Porządek kolęd na kolejne dni

08.01.2019 r. /wtorek/

1)

(.....)
Sobota, 29 Grudnia 2018 r.

Porządek kolęd 2 - 7 stycznia 2019 r.

02.01.2019 r. /środa/

(.....)
Poniedziałek, 03 Września 2018 r.

Spowiedź św. Pierwszy piątek miesiąca

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001