Aktualności |

Co nowego w życiu parafii ...

Sobota, 31 Marca 2018 r.

Życzenia Księży Biskupów na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Drodzy diecezjanie! Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

Sobota, 31 Marca 2018 r.

Życzenia kapłanów posługujących w Parafii z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa Ks. Proboszcz Tadeusz Myszk wraz z Ks. Wikariuszem i Ks. Aleksandrem składa Kochanym Parafianom i Miłym Gościom najserdeczniejsze życzenia, aby Jezus Chrystus - Pan Życia i Śmierci, wlał radość tam, gdzie troski i smutek wydają się nie do przezwyciężenia, by rozpalił na nowo wiarę, że można podnieść się z każdego upadku, a swoim błogosławieństwem prowadził nas w czasie pracy, gdy odpoczywamy i spotykamy się z tymi, których kochamy. Wesołego Alleluja!

(.....)
Czwartek, 15 Lutego 2018 r.

Zbiórka skarpetek dla dzieci onkologicznych

(.....)
Czwartek, 15 Lutego 2018 r.

Bierzmowanie 2018

Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży klas 3 gimnazjum dnia 14 czerwca 2018 r. o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Boluminku.

(.....)
Środa, 31 Stycznia 2018 r.

Zdrapka Wielkopostna

„Zdrapka Wielkopostna” to ogólnopolska akcja Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Polsce organizowana od 2015 roku. Co roku w Środę Popielcową tysiące osób w Polsce i za granicą otrzymuje zdrapkę od swoich bliskich, wychowawców, proboszczów i duszpasterzy. Warto wiedzieć, że organizatorzy akcji to mieszkańcy Torunia.

(.....)
Sobota, 20 Stycznia 2018 r.

Plan na ostatnie dni wizyt duszpasterskich.

22.01.2018r. /poniedziałek/

Trasa 1) Dąbrowa – ul. Młyńska + ul. Rzemieślnicza – od p. Jarockich do p. Kubas,

(.....)
Sobota, 13 Stycznia 2018 r.

Plan kolęd

16.01.2018r. /wtorek/

Trasa 1) Boluminek + Gierkowo, od godz. 13.00;

(.....)
Sobota, 06 Stycznia 2018 r.

Plan kolęd na kolejne dni.

10.01.2018 r. /środa/

1) Dąbrowa

(.....)
Sobota, 30 Grudnia 2017 r.

Plan kolęd na początek Nowego 2018 Roku.

02.01.2018 r. /wtorek/

Wałdowo I

(.....)
Poniedziałek, 25 Grudnia 2017 r.

Plan kolęd na najbliższe dni - jeszcze w starym roku.

29.12.2017 r. /piątek/

1) Bolumin I

(.....)
Poniedziałek, 25 Grudnia 2017 r.

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I NOWEGO 2018 ROKU.

Wszystkim Parafianom oraz miłym Gościom pragniemy przekazać serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Niech Chrystus w tajemnicy Bożego Narodzenia obdarza wszystkich obfitymi łaskami, pokojem i radością. Niech

(.....)
Sobota, 09 Grudnia 2017 r.

Promocja ministrantów i lektorów

W pierwszą niedzielę Adwentu 3 grudnia 2017 r. w naszej parafii miała miejsce podniosła uroczystość. Oto do Służby Liturgicznej zostało włączonych 4 ministrantów i 11 lektorów. Mszy św. w samo południe przewodniczył ks. Bartosz Fiałkowski – opiekun LSO przy współudziale ks. proboszcza kan. Tadeusza Myszk. Ks. Bartosz w homilii nawiązał do tego ważnego wydarzenia, podkreślając, jak wielki wkład w wychowanie młodego pokolenia mają rodzice, którym również serdecznie podziękował za świadectwo i fakt, że wyrazili zgodę, by ich synowie od najmłodszych lat służyli przy Ołtarzu Pańskim. Kapłan zwrócił także uwagę, iż rozpoczynający się adwent jest może dla któregoś z nowo promowanych adwentem ku kapłaństwu i może to jest początek drogi do tego szczególnego powołania, o co kapłani także się modlili. Następnie ks. proboszcz dokonał promocji nowych ministrantów i lektorów. Zaszczytną służbę ministranta otrzymał Ginter Jakub, Kociniewski Antoni, Muchewicz Jacek i Wesołowski Mieczysław. Natomiast do posługi lektora zostali włączeni: Chruściel Kacper, Haliniak Jakub, Kociniewski Łukasz, Kociniewski Wojciech, Kozdroń Michał, Łanoch Krzysztof, Owieśny Patryk, Starszak Seweryn, Tronowski Hubert, Tronowski Konrad, Wołoch Szymon. Na zakończenie uroczystej Mszy św. w imieniu wszystkich nowych ministrantów i lektorów Tronowski Konrad, Ginter Jakub i Kociniewski Antoni podziękowali ks. proboszczowi i opiekunowi ks. Bartoszowi za włączenie do Liturgicznej Służby Ołtarza, a ks. kan. Tadeusz Myszk złożył im gratulacje i życzył, by trwali przy Panu Jezusie i dawali dobry przykład swoim życiem względem innych.

(.....)
Sobota, 18 Listopada 2017 r.

Komunikat Kurii Toruńskiej

KURIA DIECEZJALNA

(.....)
Poniedziałek, 13 Listopada 2017 r.

K O M U N I K A T w sprawie nominacji nowego Biskupa Toruńskiego

Siostry i bracia we wspólnocie Kościoła Toruńskiego.

W grudniu ubiegłego roku, po myśli wskazań Kodeksu Prawa Kanonicznego, złożyłem rezygnację z urzędu biskupa diecezjalnego diecezji toruńskiej. Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację i mianował moim następcą Biskupa prof. dr. hab. Wiesława Śmigla, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej. Informuje o tym komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dnia 11 listopada b. r.

(.....)
Sobota, 28 Października 2017 r.

AKTUALIZACJA GROBÓW

UWAGA !!!

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001