Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Aktualności

Niedziela, 01 Styczeń 2023 r.

PORZĄDEK KOLĘD 2022/2023

29.12.2022 r. /czwartek/
1) Bolumin I od p. Wojciechowskich do p. Barczyńskich, od godz. 14.00;
2) Bolumin II od p. Poboży do p. Hill, od godz. 14.00;

30.12.2022 r. /piątek/
Nowy Bolumin od p. Ławkowskich do p. Zakurzewskich, od godz. 14.00;

02.01.2023 r. /poniedziałek/
1) Dąbrowa – ul. Bydgoska prawa strona od p. Tomaszewskich do p. Leba i ul. Sportowa, od godz. 15.00;
2) Dąbrowa – ul. Targowa i ul. Malinowa oraz przyległe, od godz. 15.00;

03.01.2023 r. /wtorek/
1) Dąbrowa – ul. Bydgoska lewa strona od p. Plucińskiej do Poczty, od godz. 15.00;
2) Dąbrowa – ul. Bydgoska lewa strona od p. Sarnowskich do p. Człapów i ul. Kamienna, od godz. 15.00;

04.01.2023 r. /środa/
1) Wałdowo I – ul. Osiedlowa lewa strona, ul. Ogrodowa i ul. Stawowa – od p. Bulińskich do p. Nowickich, od godz. 15.00;
2) Wałdowo III – ul. Długa obie strony – od p. Ścieżków do p. Drążyk, od godz. 15.00.

05.01.2023 r. /czwartek/
1) Wałdowo II a – ul. Osiedlowa prawa strona, ul. Wyzwolenia i ul. Sosnowa – od p. Woźniak do p. Abramczyk, od godz. 15.00;
2) Wałdowo II b – ul. Osiedlowa prawa strona od p. Grzegorza Szramkowskiego, ul. Parkowa do p. Trzeciak, od. godz. 15.00;

06.01.2023 r. /piątek/
1) Wałdowo IV – ul. Długa, od p. Ławkowskich do Szkoły, od godz. 15.00;
2) Wałdówek – ul. Kwiatowa, ul. Strażacka, Zakątek – od p. Walkowiak, od godz. 15.00;

07.01.2023 r. /sobota/
1) Dąbrowa – ul. Bazowa prawa strona od starego posterunku Policji do p. Szwarackich i ul. Wesoła, od godz. 11.00;
2) Dąbrowa – ul. Bazowa lewa strona od p. Lentków do p. Kołodziej i ul. Krótka, od godz. 11.00;

08.01.2023 r. /niedziela/
1) Dąbrowa – Blok I, ul. Bazowa 43, od godz. 15.30;
2) Dąbrowa – Blok II, ul. Bazowa 41, od godz. 15.30.

09.01.2023 r. /poniedziałek/
1) Dąbrowa – Blok III, ul. Bazowa 39 + ul. Przemysłowa, od godz. 15.30;
2) Dąbrowa – Blok IV, ul. Bazowa 37, od godz. 15.30;

10.01.2023 r. /wtorek/
1) Dąbrowa - ul. Nowa, ul. Weterynaryjna, ul. Jasna, ul. Kręta, ul. Rysia, od godz. 14.00;
2) Dąbrowa – Linie, od godz. 14.00;

11.01.2023 r. /środa/
1) Wałdowo V – od. p. Magoń do p. Syrockich i ul. Izbicka oraz p. Janowscy, p. Jaroccy i p. Grabscy, od godz. 14.00;
2) Wałdowo Dolne, rozpoczęcie od Doliny Mgieł, od godz. 14.00;

12.01.2023 r. /czwartek/
1) Dąbrowa – ul. Młyńska i ul. Rzemieślnicza – do p. Kubas, od godz. 15.30;
2) Dąbrowa – ul. Rzemieślnicza – od p. Nowak do p. Liponogów, od godz. 15.30;

13.01.2023 r. /piątek/
1) Otowice I – od p. Lofek do p. Krause, od godz. 15.00;
2) Otowice II – od p. Ginter do p. Zawiasińskich, od godz. 15.00.

14.01.2023 r. /sobota/
1) Dąbrowa – ul. Chełmińska – od p. Rybków, ul. Fermowa, ul. Gajowa i ul. Łąkowa, od godz. 10.00;
2) Dąbrowa Wybudowania – ul. Szkolna i ulice przyległe, od godz. 10.00;

15.01.2023 r. /niedziela/
1) Dąbrowa – ul. Ptasia, ul. Słoneczna i ul. Orla, od godz. 15.00;
2) Dąbrowa – ul. Ptasia, ul. Jastrzębia i ul. Jaskółcza, od godz. 15.00;

16.01.2023 r. /poniedziałek/
1) Boluminek + Gierkowo, od godz. 13.00;
2) Boluminek – od p. Cirkowskiego do p. Mrugałów, od godz. 13.00;

17.01.2023 r. /wtorek/
1) Dąbrowa – ul. Rzemieślnicza od p. Kwiatkowskich do p. Kłodów i część ul. Wyzwolenia do p. Pudo, od godz. 15.00;
2) Dąbrowa – ul. Rzemieślnicza od p. Bukowskich do pani Frukacz i część ul. Wyzwolenia; od godz. 15.00;

18.01.2023 r. /środa/
1) Janowo – od p. Brążkiewicz do p. Bulińskich, od godz. 14.00;
2) Janowo II – od p. Adamskich do p. Grzegorowskich, od godz. 14.00;

19.01.2023 r. /czwartek/
1) Janowo III – od p. Lewandowskich do p. Klarkowskich, od godz. 15.30;
2) Janowo IV – od p. Kociniewskich do p. Junkiewicz, od godz. 15.30;

20.01.2023 r. /piątek/
1) Dąbrowa – ul. Bydgoska 30 – do p. Bieżuńskich /dawniej Wiszniowskich/ i ul. Rydygiera, od godz. 15.30;
2) Dąbrowa – ul. Strażacka, ul. Modrakowa, ul. Rzemieślnicza od p. Król do p. Keep, od godz. 15.30;

21.01.2023 r. /sobota/
1) Dąbrowa – ul. Dworcowa, część ul. Wyzwolenia, ul. Leśna – od p. Mądrzejewskich i ul. Świerkowa, od godz. 10.00;
2) Otowice III – ul. Otowicka, ul. Konwaliowa, ul. Storczykowa od p. Kryszewskich do p. Wawak – od godz. 10.00;

22.01.2023 r. /niedziela/
1) Dąbrowa – od p. Fons, ul. Pogodna, część ul. Weterynaryjnej, część ul. Toruńskiej, od godz. 15.00;
2) Dąbrowa – ul. Toruńska od p. Tomaszewskich, ul. Spokojna i ul. Brzozowa, od godz. 15.00;

23.01.2023 r. /poniedziałek/
Dąbrowa – od p. Zielińskich i ul. Cicha, od godz. 15.00



Środa, 21 Grudzień 2022 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA!

Sobota, 27 Sierpień 2022 r.

#KASUJEMY BIAŁACZKĘ dla Marcina

Środa, 25 Maj 2022 r.

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

Środa, 25 Maj 2022 r.

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

Środa, 25 Maj 2022 r.

Obchody ku czci św. Izydora - partona rolników

Poniedziałek, 21 Marzec 2022 r.

PACZKA DLA UKRAINY

Caritas Polska organizuje ogólnopolską akcję „PACZKA DLA UKRAINY”. Akcja polega na zapraszaniu wiernych w parafii do przygotowywania paczki żywnościowej, w skład paczki o wadze około 17 kg powinno wchodzić:
Proponowane produktu do umieszczenia w gotowej paczce
WAŻNE! Waga zapakowanych towarów nie powinna przekroczyć 18 kg!
Paczki można przynosić na plebanię

Niedziela, 06 Marzec 2022 r.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PARAFIALNYCH REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH w Parafii pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w Boluminku
13 – 16 marca 2022r.
Niedziela (13marca)
7.30 i 10.30 – Msza św. rozpoczynająca rekolekcje w Dąbrowie
9.00 i 12.00 - Msza św. rozpoczynająca rekolekcje w Boluminku
Po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie
dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i młodzieży.
Poniedziałek, Wtorek, Środa (14 - 16 marca)
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – DĄBROWA
8.00 – 9.50 – SP kl. VII i VIII
10.30 – 12.00 – SP kl. IV-VI
13.00 – 14.00 – SP kl. I-III oraz „0”
W ramach spotkania: Msza św. z nauką, przerwa i nauka lub nabożeństwo.
Poniedziałek, Wtorek, Środa (14- 16 marca)
DLA DOROSŁYCH
16.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną w Boluminku
17.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną w Dąbrowie
SPOWIEDŹ ŚW. PODCZAS NABOŻEŃSTW
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Niedziela, 27 Luty 2022 r.

POMAGAMY BRACIOM I SIOSTROM NA UKRAINIE!!!

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 28 lutego, na Mszę świętą i różaniec o godz. 20.00 do kościoła w Dąbrowie Chełmińskiej. Będziemy wspólnie prosić Dobrego Boga o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Również od jutra w godzinach Mszy św. w Dąbrowie i w Boluminku można przynosić dary dla Uchodźców, które będą przekazane Caritas Diecezji Toruńskiej. Najbardziej potrzebne są:
- koce termiczne,
- śpiwory,
- poduszki,
- kołdry,
- pościel,
- materace,
- środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne,
- odzież (najlepiej nowa),
- artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne),
- artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.
Bądźmy razem z cierpiącymi w tym trudnym czasie!!!

Sobota, 01 Styczeń 2022 r.

PLAN MSZY ŚW. Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM KOLĘDOWYM

Czwartek, 23 Grudzień 2021 r.

DYSPENSA W DNIU 31 GRUDNIA 2021 r.

Sobota, 11 Grudzień 2021 r.

ANKIETA SYNODALNA

Środa, 03 Listopad 2021 r.

Cmentarz - rezerwacje, opłaty

Sobota, 28 Sierpień 2021 r.

Porządek adoracji 4-5 września 2021 r.

Piątek, 27 Sierpień 2021 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NASZYCH PARAFIAN, JAK I GOŚCI ORAZ SYMPATYKÓW !!! !!!

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001