> Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny

Ogłoszenia parafialne |

23 kwietnia 2017r.

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Rozpoczynając swój pontyfikat w roku 1978 Św. Jan Paweł II nawoływał: „Nie lękajcie się ! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” Od nas zależy, czy przyjmujemy Chrystusa, jako naszego Pana i Zbawiciela. Podstawą tej przemiany życia jest niewątpliwie sakrament pokuty, który pozwala nam stanąć w prawdzie o sobie samym i naszej relacji z Jezusem Miłosiernym. W pierwszą niedzielę po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Jana Pawła II 30 kwietnia 2000 roku podczas kanonizacji św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
 2. ...

16 kwiecień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Z uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości, a wiec przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro w poniedziałek Msze sprawowane będą jak w niedzielę.
 2. ...

9 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczynający się dziś tydzień jest nazywany „Wielkim”, ponieważ będą w nim dokonywać się wielkie wydarzenia zbawcze. Zachęcajmy się nawzajem do udziału w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej oraz w Niedzielę Zmartwychwstania. Obrzędy Triduum Paschalnego odbywają się tylko w Boluminku o godzinie 18.00.
 2. ...

2 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zbliżamy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Najlepszym sposobem przygotowania jest przystąpienie d sakramentu pokuty i pojednia i przystąpienie do Komunii Świętej, co również wynika z przykazań kościelnych. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 kwietnia, przed Niedzielą Palmową w godzinach od 9.00 do 9.45 i po południu od 17 do 17.45. Po spowiedzi odprawimy Msze Święte. Mamy wielką prośbę, aby tej spowiedzi z wygodnictwa nie planować na Niedzielę Palmową, ponieważ możliwość wysłuchania penitentów w tym dniu jest bardzo ograniczona. Na wyznaczony dzień zapraszamy księży z dekanatu, aby zapewnić przeżycie tego sakramentu spokojnie i bez pośpiechu
 2. ...

19 marca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Pragnienie najtrudniej jest zaspokoić, brak wody zwłaszcza w miejscach pustynnych, przy bardzo wysokiej temperaturze. Tego doświadczał Naród Wybrany. Tego, jako człowiek doświadczył Jezus Chrystus i o wodę prosił będącą przy studni jakubowej Samarytankę. Ta sytuacja była pretekstem do postawienia pytania: kto zaspokoi jej pragnienie zbawienia? Wodą Żywą, która to pragnienie zaspokoi jest Jezus. Czas Wielkiego Postu to poszukiwanie Jezusa – wody dającej zbawienie. Podstawowym spotkaniem ze Zbawicielem dla nas w Wielkim Poście są rekolekcje i sakrament pokuty i pojednania.
 2. ...

12 marca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Powołani przez Chrystusa apostołowie wędrowali z Nim przez Ziemię Świętą, był ich przyjacielem i mistrzem, to On wskazywał, gdzie mają iść i co mają robić. Powoli jednak zbliżał się czas Jezusowej męki, śmierci i zmartwychwstania, a do tego było potrzeba czegoś więcej, nie tylko przyjaźni. Dlatego Jezus przemienia się wobec nich, aby uwierzyli w to, że jest Bogiem, a więc jeżeli pójdą do końca za Nim, to mogą oczekiwać zbawienia
 2. ...

5 marca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu..

 1. Wielki Post, który rozpoczęliśmy w środę popielcową jest czasem szczególnej pracy nad sobą i naszymi słabościami. Usuwajmy ze swojego życia to wszystko, co oddala nas od Boga i ludzi, a rozwijajmy te talenty, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.
 2. ...

26 luty 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszej liturgii Pan Jezus przypomina nam, że naszą troską powinno stać się zabieganie o Boże Królestwo i Jego sprawiedliwość. Pomocą w tej trosce o zbawienie niech będzie dla nas nadchodzący czas Wielkiego Postu. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 2. ...

19 luty 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z natury człowieka wynika miłość do swoich bliznich i takie nastawienie do życia możemy realizować przy pomocy własnego wysiłku. Chrystus stawia nam wyżej poprzeczkę – abyśmy miłowali swoich nieprzyjaciół – tego jednak już o własnych siłach nie jesteśmy w stanie zrealizować, a jedynie dzięki mocy Jego śmierci i zmartwychwstania, którą otrzymujemy w Eucharystii.
 2. ...

12 luty 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYŁA

 1. Człowiek ciągle narzeka na wymagania, jakie wynikają z Dziesięciu Przykazań, które stanowią dla nas podstawowe prawo moralne. Co jakiś czas słychać, że Kościół powinien złagodzić swoją naukę, bo jest ona nazbyt wymagająca. Tymczasem Chrystus w dzisiejszej Ewangelii nie znosi Bożych przykazań, ale je jeszcze zaostrza. Daje nam jednak wskazówkę, a mianowicie jeżeli przez życie będziemy szli sami, to wszystko jest za trudne, ale jeżeli przejdziemy przez nie z naszym Mistrzem, to wszystkie wymagania będą łatwe do wykonania. Jaką więc drogę w naszym życiu wybieramy?
 2. ...

05 luty 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dwie ostatnie niedziele liturgia ukazywała nam Chrystusa jako Światło świata, w blasku którego żyje wspólnota Jego uczniów, zmierzająca do zbawienia. Natomiast dzisiejsze czytania pokazują nam, że również i każdy z nas, jeżeli będzie wykonywał dobre czyny, to tym światłem będzie obdzielał innych. A przez to będzie tak niezbędnie potrzebny drugiemu człowiekowi jak sól i światło. Warto więc zadać sobie pytanie, czy nasze życie jest światłem dla innych?
 2. ...

02 luty 2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsze święto przenosi nas do świątyni jerozolimskiej, w której NMP i św. Józef ofiarują Bogu narodzone Dziecię. Jednocześnie w Kościele obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, którego uosobieniem są Symeon i Anna, realizujący swoje życie w cieniu świątyni Pańskiej. Ofiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne.
 2. ...

29 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - IV Niedziela Zwykła

 1. Już w kolejną niedzielę Chrystus Pan uświadamia nam, że jesteśmy wspólnotą Jego uczniów. Mimo to, iż jest to niewielka wspólnota, to ma ona ściśle wytyczony cel - osiągnięcie zbawienia. Osiągamy go idąc drogą wytyczoną przez Jezusa w programie Ośmiu Błogosławieństw, które w dzisiejszej ewangelii ukazuje Zbawiciel. Podejmijmy trud wyruszenia w naszym życiu tą drogą.
 2. ...

22 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza liturgia ukazuje Jezusa Chrystusa jak i Światłość rozświetlającą mroki ludzkiego życia...

15 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - II niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zaczyna się 18 stycznia, a kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła, czyli w dniu 25 stycznia. W ramach tego tygodnia w parafiach odprawiane są nabożeństwa ekumeniczne, w czasie których prosimy Chrystusa, aby chrześcijanie wszystkich wyznań dążyli do powrotu do jedności Kościoła. zechciejmy również i my włączyć się w ten modlitewny nurt.
 2. ...

08 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - Święto Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiejsze Święto kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia a jednocześnie rozpoczyna się okres zwykły. Tradycyjnie jednak do 2 lutego pozostaje dekoracja w kościele, przepisy liturgiczne pozwalają również na śpiewanie kolęd w czasie Mszy oraz innych nabożeństw.
 2. ...

01 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - Nowy Rok, Matki Bożej Rodzicielki

 1. Zakończyliśmy rok Pański 2016, liczony od przyjścia Chrystusa na ziemię. Lata kalendarzowe odmieniają nasze życie doczesne, a równocześnie zbliżają nas do życia w wieczności. Pragniemy na początku Nowego Roku z Chrystusem dziękować najlepszemu Ojcu w niebie za wszystkie dobrodziejstwa minionego roku, szczególnie za wydarzenia zbawcze w naszej rodzinie parafialnej.
  Duszpasterskie sprawozdanie z minionego roku przedstawimy w przyszłą niedzielę.
 2. ...

18 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Jako nasze istotne przygotowanie do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia jest skorzystanie z sakramentu pokuty. W naszej parafii spowiedź jutro tj. w poniedziałek od 9.00 do 9.30, oraz 16.00 do 16.30 w obu kościołach. Po spowiedzi o 16.30 Msza. Oprócz tego w tym tygodniu okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami.
 2. ...

11 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ADWENTU

 1. W tym tygodniu zakończy się pierwsza część Adwentu, w której przeżywaliśmy przygotowanie do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa, a od 17 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 2. Zechciejmy zatroszczyć się o osoby starsze, pomóc im w przygotowaniach do Świat. Nie poprzestawajmy jednak tylko na sprzątaniu i zakupach, ale zatroszczmy się o to, aby skorzystały z sakramentu pokuty i przyjęły Komunię Świętą.
 3. ...

04 grudnia 2016 r.

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami św. Jana Chrzciciela, który nawołuje nas: „Nawracajcie się, bliskie jest Królestwo niebieskie”. Nim jednak spotkamy się z Chrystusem w Jego królestwie, najpierw musimy wyjść na pustynię i stanąć z Janem Chrzcicielem, wyznać swoje grzechy i przyjąć „ chrzest nawrócenia”. Bo dopiero wtedy Chrystus ochrzci nas Duchem Świętym.
 2. ...

27 listopada 2016 r.

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma o godzinie 12. 00 w Boluminku, którą sprawować będzie i wygłasza kazania Ks. Kan Marek Rengiel – proboszcz z Siemonia
 2. ...

20 listopada 2016 r.

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Chrystusa Króla

 1. We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz grę na organach kościelnych zarówno żyjących jak i zmarłych.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w poniedziałek – Ofiarowanie NMP; w czwartek świętych męczenników Andrzeja Dun-Lac i Towarzyszy; w sobotę św. Andrzeja Apostoła.
 3. ...

13 listopada 2016 r.

Ogłoszenia parafialne na 33 niedziele zwykłą

06 listopad 2016 r.

Ogłoszenia parafialne na 32 niedziele zwykłą

30 październik 2016 r.

Ogłoszenia parafialne na 31 niedziele zwykłą

23 październik 2016 r.

Ogłoszenia parafialne na 30 niedziele zwykłą

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione / Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Dni powszednie i święta zniesione / Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria Parafialna czynna po każdej Mszy Św.

Od poniedziałku do soboty

Niedziala Kancelaria nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001