Promocja ministrantów i lektorów

Sobota, 09 Grudzień 2017 r.

Promocja ministrantów i lektorów

W pierwszą niedzielę Adwentu 3 grudnia 2017 r. w naszej parafii miała miejsce podniosła uroczystość. Oto do Służby Liturgicznej zostało włączonych 4 ministrantów i 11 lektorów. Mszy św. w samo południe przewodniczył ks. Bartosz Fiałkowski – opiekun LSO przy współudziale ks. proboszcza kan. Tadeusza Myszk. Ks. Bartosz w homilii nawiązał do tego ważnego wydarzenia, podkreślając, jak wielki wkład w wychowanie młodego pokolenia mają rodzice, którym również serdecznie podziękował za świadectwo i fakt, że wyrazili zgodę, by ich synowie od najmłodszych lat służyli przy Ołtarzu Pańskim. Kapłan zwrócił także uwagę, iż rozpoczynający się adwent jest może dla któregoś z nowo promowanych adwentem ku kapłaństwu i może to jest początek drogi do tego szczególnego powołania, o co kapłani także się modlili. Następnie ks. proboszcz dokonał promocji nowych ministrantów i lektorów. Zaszczytną służbę ministranta otrzymał Ginter Jakub, Kociniewski Antoni, Muchewicz Jacek i Wesołowski Mieczysław. Natomiast do posługi lektora zostali włączeni: Chruściel Kacper, Haliniak Jakub, Kociniewski Łukasz, Kociniewski Wojciech, Kozdroń Michał, Łanoch Krzysztof, Owieśny Patryk, Starszak Seweryn, Tronowski Hubert, Tronowski Konrad, Wołoch Szymon. Na zakończenie uroczystej Mszy św. w imieniu wszystkich nowych ministrantów i lektorów Tronowski Konrad, Ginter Jakub i Kociniewski Antoni podziękowali ks. proboszczowi i opiekunowi ks. Bartoszowi za włączenie do Liturgicznej Służby Ołtarza, a ks. kan. Tadeusz Myszk złożył im gratulacje i życzył, by trwali przy Panu Jezusie i dawali dobry przykład swoim życiem względem innych.