Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu.

Niedziela, 25 Luty 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Abraham, gotowy złożyć w ofierze życie własnego syna jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna za zbawienie człowieka. My sami musimy jedynie odpowiedzieć, czy dar zbawienia otrzymany w sakramencie chrztu chcemy przyjąć i pomnożyć go, aby zbawienie stało się udziałem naszym i naszych bliskich.
  2. Niewątpliwie pomocą w tym są rekolekcje wielkopostne i idące w ślad za nimi nasze nawrócenie. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczynają się w przyszłą niedzielę – nauki na wszystkich  Mszach św. Po Mszy św. o godz. 12.00 specjalna nauka dla młodzieży, szczególnie przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek, wtorek i środę nauki na Mszach św. o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie. W te trzy dni nauki dla dzieci i młodzieży w ramach zajęć szkolnych będą odbywały się w Dąbrowie według następującego porządku:

- o godz. 8.00 dla Gimnazjum i klas VII SP;

- o godz. 10.30 dla klas IV-VI SP;

- o godz.13.00 dla klas „0” i I-III SP.

Rekolekcje będzie głosił O. Nagi ze Zgromadzenia Salezjańskiego z Torunia.

1. Dzisiaj dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przeprowadzona będzie zbiórka na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes” (Do Narodów).
  2. Jednym z uczynków miłosierdzia jest modlitwa. Zechciejmy tak sobie zorganizować czas, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej rozbudowaną i żarliwą modlitwę.
  3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.
  4. Bezpłatne badanie komputerowe wzroku z możliwością zakupu okularów w najbliższy czwartek, 1 marca w godz. 9.00-10.00 w naszym Ośrodku Zdrowia w Dąbrowie.
  5. Zapraszamy do odbierania kartek do spowiedzi św. wielkanocnej w stałych punktach.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta w ramach rekolekcji przeznaczona będzie na działalność Zgromadzenia Salezjanów, do którego należy nasz Ojciec Rekolekcjonista.
  7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek spowiedź św. pół godziny przed Mszami św., a w sobotę odwiedzimy chorych.
  8. Przypominamy o wycieczce do Warszawy, którą organizuje nasza szkoła w terminie 15 i 16 marca dla uczniów klas VI i VII SP i uczniów Gimnazjum. Koszt 180 zł. – w cenie autokar, karty wstępu, nocleg w Niepokalanowie, kolacja i śniadanie, ubezpieczenie. Szczegóły na plakatach w gablotach. Informacje i zapisy u Ks. Bartosza Fiałkowskiego. Zapisy przyjmuje także Pani Marta Górko w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.
  9. Można już zapisywać się na wakacyjny wypoczynek dla dzieci z klas III-VI w Zakopanem w dniach 9-14 lipca br. Koszt, jak w ubiegłym roku, 350 zł.
  10. Kolejne spotkanie dla rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 11 marca po Mszy św. o godz. 12.00. Wówczas będzie można także nabyć książeczki do nabożeństwa dla dzieci.