W II Niedzielę Adwentu, 8 grudnia br. podczas Mszy św. o godz. 12.00 w naszej parafii, w obecności swoich rodziców, bliskich, znajomych oraz obecnych na Eucharystii, zostało promowanych na ministrantów i lektorów czterech chłopców. Patryka Dróżdż i Kacpra Lipowskiego (ministranci) oraz Antoniego Kociniewskiego i Marka Kociniewskiego (lektorzy) w posługi włączył ks. proboszcz Tadeusz Myszk. Eucharystię sprawował i wygłosił Boże słowo ks. wikariusz Bartosz Fiałkowski. W kazaniu ks. Bartosz zaznaczył,
że zaszczytem i wyróżnieniem jest służyć przy ołtarzu Pana Jezusa. Wszystkim chłopcom bardzo serdecznie podziękował i pogratulował pierwszej i kolejnej posługi. Zwrócił się również do rodziców gratulując wspaniałych synów i dziękując im, za to, że w takim dziwnym świecie pozwalają chłopcom na tę piękną służbę i ich wspierają. Na zakończenie uwieczniliśmy na fotografii nowo promowanych, rodziców i kapłanów. Cieszymy się bardzo z tego pięknego wydarzenie i życzymy nowym ministrantom i lektorom, aby nieustannie duchowo się rozwijali i z radością oraz gorliwością podejmowali służbę przy ołtarzu Pana Jezusa. Mamy nadzieję, że ta uroczysta promocja będzie okazją, by inni młodzi chłopcy mieli odwagę odczytać zaproszenie Pana Jezusa i weszli na drogę służby Jemu, a jednocześnie drugiemu człowiekowi, bo ich posługa uświetnia liturgię i sprawia, że za każdym razem jest wyjątkowa i podniosła.