Niedziela, 26 Września 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą

1. Kim jest dla mnie Jezus Chrystus? To pytanie staje u początku świadomego życia w wierze, na nie musi sobie odpowiedzieć każdy sam. Jeżeli jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł za Chrystusem.

(.....)
Niedziela, 19 Września 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą

1. Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa przypomina nam w jaki sposób Bóg obdarzy nas darem zbawienia. Otrzymujemy go dzięki Chrystusowej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Każdy dar domaga się odpowiedzi osoby obdarzonej. Jaka będzie moja odpowiedź?

(.....)
Niedziela, 12 Września 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedzieć teoretycznie, należy swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus.

(.....)
Niedziela, 05 Września 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

1. Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi, przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.

(.....)
Niedziela, 29 Sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą

1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami. Z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 10.30 w Dąbrowie i o godz. 12.00 w Boluminku dzieci, młodzież oraz pracowników oświaty. Na tych Mszach św. poświęcimy plecaki i przybory szkolne najmłodszym uczniom.

(.....)
Niedziela, 22 Sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę zwykłą

1. Wielu gorszyło się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa tak bardzo, że od Niego odchodzili. Jednak Zbawiciel niezależnie od tego ciągle głosi Dobrą Nowinę opartą na przykazaniu miłości i trosce o człowieka. Swej nauki nie opiera na infantylnej cukierkowatości, tylko na realnym życiu człowieka. Jednak również i do nas kieruje swoje pytanie: czy i wy chcecie odejść?

(.....)
Niedziela, 15 Sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. W Rzymie w VII wieku, uroczystość dzisiejszą czczono przez odprawianie procesji z ikoną Chrystusa, która wychodziła z bazyliki laterańskiej i przechodziła do bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie witana była przez ikonę Najświętszej Maryi Panny znajdującej się w tej świątyni. W ten sposób inscenizowano przyjście Jezusa Chrystusa po swoją Matkę na ziemię. W dniu tym bowiem wspominamy wzięcie z ciałem i duszą Maryi do nieba.

(.....)
Niedziela, 08 Sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam smutną rzeczywistość: ci, którzy znali człowieka Jezusa, nie mogą uwierzyć w to, że jest On Chrystusem, czyli Bogiem – Człowiekiem. Co lub kto przesłania mi dziś Chrystusa jako Boga – Człowieka?
(.....)
Niedziela, 01 Sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę zwykłą

1. Tradycyjnie sierpień jest miesiącem poświęconym Maryi. Pielgrzymki wędrują do sanktuariów maryjnych, w parafiach odprawiają się odpusty ku czci Najświętszej Maryi Panny. Chciejmy ten czas wykorzystać dla Ożywienia naszych relacji z Matką Bożą. Przede wszystkim dlatego, że jest wzorem dla nas wszystkich, jak przyjąć i jak realizować wolę Bożą w życiu.

(.....)
Niedziela, 25 Lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niezdielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi naszą duszę – słowem Bożym i ciało – chlebem Pańskim. Ukazuje jednak, że nie przyszedł zapewnić chleb doczesny, tylko ten, który daje życie wieczne. Czy jesteśmy tego świadomi?

(.....)
Niedziela, 18 Lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą

1. Liturgia słowa ukazuje nam dobrego pasterza Jezusa Chrystusa, który tak bardzo jest zatroskany o powierzone mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać?

(.....)
Niedziela, 11 Lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę zwykłą

1. Okres wakacyjny to dobry czas na uświadomienie sobie, że Chrystus wszystkich swoich uczniów posyła do głoszenia Dobrej Nowiny, na wzór apostołów. Zatem na naszych wakacyjnych drogach bądźmy i my apostołami Ewangelii.

(.....)
Niedziela, 04 Lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę zwykłą

1. Wakacje to dobry czas do głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie wszystkim, których spotykamy na naszych wakacyjnych drogach. Nie jest to zadanie łatwe, bo nawet samego Pana Jezusa nie chciano słuchać. Naśladując jednak naszego Mistrza, podejmijmy działalność ewangelizacyjną przede wszystkim wśród naszych bliskich.

(.....)
Niedziela, 27 Czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako lekarza ludzkich ciał i dusz. W świetle tego słowa warto zadać sobie pytanie, czy tak patrzymy na naszego Pana i Zbawiciela.

(.....)
Niedziela, 20 Czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą

1. Znaki, jakie Jezus uczynił, prowadziły uczniów do poznania swojego Chrystusa. Ciągle jednak brakowało im wiary, że ich Mistrz jest tym, którzy przyszedł dać człowiekowi zbawienie.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001