Niedziela, 13 Czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój Królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?

(.....)
Niedziela, 06 Czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą

1. „ Kto pełni wolę Bożą, ten mi jest bratem, siostrą i matką”, to stwierdzenie zaczerpnięte z dzisiejszej Ewangelii stawia przed nami zasadnicze pytanie, czy należę do rodziny Chrystusowej? Jeżeli tak, to należę do tej rodziny i muszę się podporządkować woli Bożej i ją wypełniać w życiu.

(.....)
Niedziela, 30 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał swoje życie za nasze Zbawienie i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

(.....)
Niedziela, 23 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” inaczej zwykłego i zielonego koloru szat liturgicznych. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku.

(.....)
Niedziela, 16 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam drogę.

(.....)
Niedziela, 09 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na VI niedzielę wielkanocy

1.Dziś słyszymy Chrystusową naukę o realizacji w codziennym życiu przykazania miłości, bo dopiero wtedy będziemy Chrystusowymi przyjaciółmi, czy więc nimi jesteśmy?

(.....)
Niedziela, 02 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę wielkanocy

1. Wczoraj rozpoczął się maj, miesiąc, z którym związane są nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. W wielu parafiach wierni gromadzą się przy figurach i krzyżach przydrożnych, a by w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszych świątyń.

(.....)
Niedziela, 25 Kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę wielkanocy

1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza, w którą modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

(.....)
Niedziela, 18 Kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę wielkanocy

1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenia zbawcze, jakim była męka, śmierci i zmartwychwstania. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywienia wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.

(.....)
Niedziela, 11 Kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę wielkanocy – Niedzielę Miłosierdzia Bożego

1. Chrystus przychodzi do swoich uczniów, aby utwierdzić ich wiarę, ożywić miłość i wlać nadzieję w ich serca. Dlatego przekazuje im dar pokoju, a jednocześnie wykorzystując niedowiarstwo Tomasza, potwierdza wobec nich swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

(.....)
Niedziela, 04 Kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Dzisiaj Msze św. oprócz Rezurekcji, o godz. 9.30 w Dąbrowie i o 11.00 w Boluminku. Jutro Msze św. jak w niedzielę.

(.....)
Niedziela, 28 Marca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień od uobecniania wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.

(.....)
Niedziela, 21 Marca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1. Egzekwowanie Prawa Dziesięciu Przykazań w czasach Chrystusa polegało na udowodnieniu, kto jest winny grzechu, a więc odrzucony przez Boga. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistych doskonałości.

(.....)
Niedziela, 21 Marca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. W czasie tego Wielkiego Postu usłyszeliśmy już o Chrystusie, ale ciągle chcemy wiedzieć więcej, być bliżej Niego, w tym względzie jesteśmy podobni do tych, którzy przybyli do Jerozolimy i chcą się osobiście spotkać z Mistrzem. Wykorzystajmy więc ten pozostały czas Wielkiego Postu na zaprzyjaźnienie się ze Zbawicielem.

(.....)
Niedziela, 14 Marca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

1. Przez trzynaście wieków naród wybrany w oparciu o Prawo Dziesięciu Przykazań przygotowywał się do zbawienia, ciągle jednak brakowało mu zrozumienia dla boskiego planu zbawienia człowieka. Niejednokrotnie odrzucał go wprost, jak to było widoczne wobec Jezusa. Dopiero mądrość oparta na miłości krzyża da człowiekowi zbawienie.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001