Niedziela, 18 Kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę wielkanocy

1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenia zbawcze, jakim była męka, śmierci i zmartwychwstania. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywienia wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.

(.....)
Niedziela, 11 Kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę wielkanocy – Niedzielę Miłosierdzia Bożego

1. Chrystus przychodzi do swoich uczniów, aby utwierdzić ich wiarę, ożywić miłość i wlać nadzieję w ich serca. Dlatego przekazuje im dar pokoju, a jednocześnie wykorzystując niedowiarstwo Tomasza, potwierdza wobec nich swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

(.....)
Niedziela, 04 Kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Dzisiaj Msze św. oprócz Rezurekcji, o godz. 9.30 w Dąbrowie i o 11.00 w Boluminku. Jutro Msze św. jak w niedzielę.

(.....)
Niedziela, 28 Marca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień od uobecniania wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.

(.....)
Niedziela, 21 Marca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1. Egzekwowanie Prawa Dziesięciu Przykazań w czasach Chrystusa polegało na udowodnieniu, kto jest winny grzechu, a więc odrzucony przez Boga. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistych doskonałości.

(.....)
Niedziela, 21 Marca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. W czasie tego Wielkiego Postu usłyszeliśmy już o Chrystusie, ale ciągle chcemy wiedzieć więcej, być bliżej Niego, w tym względzie jesteśmy podobni do tych, którzy przybyli do Jerozolimy i chcą się osobiście spotkać z Mistrzem. Wykorzystajmy więc ten pozostały czas Wielkiego Postu na zaprzyjaźnienie się ze Zbawicielem.

(.....)
Niedziela, 14 Marca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

1. Przez trzynaście wieków naród wybrany w oparciu o Prawo Dziesięciu Przykazań przygotowywał się do zbawienia, ciągle jednak brakowało mu zrozumienia dla boskiego planu zbawienia człowieka. Niejednokrotnie odrzucał go wprost, jak to było widoczne wobec Jezusa. Dopiero mądrość oparta na miłości krzyża da człowiekowi zbawienie.

(.....)
Niedziela, 28 Lutego 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu

1. Abraham, gotowy złożyć w ofierze życie własnego syna, jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna za zbawienie człowieka.

(.....)
Niedziela, 21 Lutego 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu wezwaniami: „Nawracajcie się”, „Wierzcie w Ewangelię”; to sugestie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

(.....)
Niedziela, 14 Lutego 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomniała nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem – te związane są z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić, jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i dusz ludzkich.

(.....)
Niedziela, 07 Lutego 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą

1. Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. My, jako uczniowie Chrystusa, mamy ten obowiązek podejmować i realizować go w naszym życiu.

(.....)
Niedziela, 31 Stycznia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza ewangelia przedstawia nam Jezusa nauczającego w Kafarnaum. My również wysłuchaliśmy Jego słowa; chciejmy je rozważyć w swoim sercu, a przede wszystkim realizować w swoim życiu.

(.....)
Niedziela, 24 Stycznia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą

1. Kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; tradycyjnie jego zakończenie przypada w dzień, w którym w liturgii wspominamy nawrócenie św. Pawła, a więc
(.....)
Niedziela, 17 Stycznia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą

1. W tym tygodniu w Kościele Katolickim rozpoczynamy Tydzień modlitw o jedność Chrześcijan. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijaństwa i udziału w nabożeństwach ekumenicznych.

(.....)
Niedziela, 10 Stycznia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawcze w naszym życiu. Polećmy dzisiaj w naszych modlitwach naszych rodziców, rodziców chrzestnych i kapłana, którzy nam tego sakramentu udzielił.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001