Niedziela, 22 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocy.

1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy Boga, aby dodał odwagi młodym ludziom, by ochotnie i całym sercem odpowiedzieli na zaproszenie Pana Jezusa: „Pójdź za mną”. Pamiętajmy w naszych modlitwach także o kapłanach posługujących w naszej parafii i z niej pochodzących.
(.....)
Niedziela, 15 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy.

1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam największe wydarzenia zbawcze, jakimi były męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Mobilizują nas one do ożywienia wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Pana Jezusa.
(.....)
Niedziela, 08 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Poniedziałek Wielkanocny.

1. Trwamy w oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, wpatrując się w pusty grób Zbawiciela, a jednocześnie podziwiamy zapał ewangelizacyjny Apostołów, którzy idą i głoszą Dobrą Nowinę o Zmartwychwstaniu Pańskim.
(.....)
Niedziela, 08 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkanocy.

1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a szczególnie sakramentu pokuty. I ta rzeczywistość stawia przed nami pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej albo czy podpowiedziałem o tym obowiązku swoim bliskim.
(.....)
Niedziela, 01 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy.
(.....)
Niedziela, 25 Marca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową.

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również
(.....)
Niedziela, 18 Marca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu.

1. W czasie Wielkiego Postu usłyszeliśmy już wiele o Chrystusie, ale ciągle chcemy wiedzieć więcej i być bliżej Niego. W tym względzie jesteśmy podobni do tych, którzy przybyli do Jerozolimy i chcą się osobiście spotkać z Mistrzem. Wykorzystajmy więc ten pozostały czas Wielkiego Postu na zaprzyjaźnienie się ze Zbawicielem.
(.....)
Niedziela, 11 Marca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości.
(.....)
Niedziela, 04 Marca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Naród Wybrany przygotowywał się do zbawienia w oparciu o Dziesięć Przykazań, jednak ciągle brakowało mu zrozumienia dla Bożego planu zbawienia człowieka. Niejednokrotnie wprost go odrzucał, jak to było widoczne wobec Jezusa. Dopiero mądrość oparta na miłości da człowiekowi zbawienie.
(.....)
Niedziela, 25 Lutego 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Abraham, gotowy złożyć w ofierze życie własnego syna jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna za zbawienie człowieka.
(.....)
Niedziela, 18 Lutego 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu.

(.....)
Niedziela, 11 Lutego 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą.

1. Dzisiaj liturgia słowa przypomniała nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem, a związane są one z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uwolnić jest Jezus Chrystus – lekarz ciał i dusz ludzkich.
(.....)
Niedziela, 04 Lutego 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę zwykła 4. 02. 2018

1. Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. My jako uczniowie Chrystusa mamy ten obowiązek podejmować i realizować go w naszym życiu.
(.....)
Niedziela, 28 Stycznia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą.

1. W tym tygodniu, w piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uobecniamy w tym dniu wydarzenia związane z przyniesieniem do świątyni jerozolimskiej Dzieciątka Jezus i ofiarowania Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy na Mszę św. z gromnicami, które będą poświęcone w czasie liturgii. Z tym świętem związany jest Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia, oprócz Mszy św. popołudniowych – o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie, będzie także Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku.
(.....)
Niedziela, 21 Stycznia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą.

1. W tym tygodniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa. Zakończenie tego Tygodnia przypada w Święto nawrócenia św. Pawła, w czwartek 25 stycznia. W piątek przeżywamy śś. biskupów Tymoteusza

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001