Niedziela, 05 Grudnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

1. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego stawia przed naszymi oczyma św. Jana Chrzciciela, który nawołuje „do przygotowania drogi dla Pana”. Kościół w Adwencie stawia nam dwa sposoby przygotowania w naszym życiu drogi do Pana.

(.....)
Niedziela, 28 Listopada 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość parafialną – odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej – sumę o godz. 12.00 w Boluminku odprawi i kazanie wygłosi Ks. Bronisław Dawicki zamieszkały w Papowie Toruńskim.

(.....)
Niedziela, 21 Listopada 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim Królestwem. Po Mszy nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

(.....)
Niedziela, 14 Listopada 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa uświadamia nam, że staniemy przed Bogiem na Sądzie Ostatecznym, aby zdać sprawę ze swojego życia.

(.....)
Niedziela, 07 Listopada 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXII

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam ubogą wdowę, która wrzuca wszystko co posiadała do skarbony w świątyni jerozolimskiej. Zadajmy sobie pytanie, na ile my sami przekazujemy bezinteresowny dar dla dobra drugiego człowieka.

(.....)
Niedziela, 31 Października 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykłą

1. Od najmłodszych lat uczymy się o najważniejszym przykazaniu – miłości Boga i bliźniego. Kościół ukazuje uczynki miłosierdzia, które są realizacją tego przykazania.

(.....)
Niedziela, 24 Października 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę zwykłą

1. „Panie żebym przejrzał” – to wołanie człowieka niewidomego powinno być również i naszym wołaniem. Potrzeba bowiem, abyśmy idąc przez życie patrzyli na nie oczyma wiary i według tej wiary żyli.

(.....)
Niedziela, 17 Października 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą

1. Domagamy się od Jezusa Chrystusa, abyśmy byli wielcy w oczach świata, często zapominając, że spełnienie tej prośby doprowadzić nas może do bólu i cierpienia. Niezależnie od tego, czy będziemy doceniani przez świat, jeżeli będziemy szli za Chrystusem, zbawienie stanie się naszym udziałem. Czy jednak jesteśmy gotowi przyjąć Boży plan zbawienia?

(.....)
Niedziela, 10 Października 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą

1. Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć zbawienie? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć. Ważne jednak jest, aby nie było to tylko pytanie retoryczne, ale abyśmy wskazania Jezusa potraktowali poważnie i realizowali je na co dzień w naszym życiu.

(.....)
Niedziela, 03 Października 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niezdielę zwykłą

1. Jednym z największych problemów współczesnego świata jest świadome niszczenie małżeństwa, a przez to całej rodziny. Niestety wielu uczniów Chrystusa, przez postawę milczenia, daje ciche przyzwolenie na życie w grzechu swoich bliskich, a tym samym na odrzucenie Bożego prawa.

(.....)
Niedziela, 26 Września 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą

1. Kim jest dla mnie Jezus Chrystus? To pytanie staje u początku świadomego życia w wierze, na nie musi sobie odpowiedzieć każdy sam. Jeżeli jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł za Chrystusem.

(.....)
Niedziela, 19 Września 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą

1. Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa przypomina nam w jaki sposób Bóg obdarzy nas darem zbawienia. Otrzymujemy go dzięki Chrystusowej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Każdy dar domaga się odpowiedzi osoby obdarzonej. Jaka będzie moja odpowiedź?

(.....)
Niedziela, 12 Września 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedzieć teoretycznie, należy swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus.

(.....)
Niedziela, 05 Września 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

1. Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi, przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.

(.....)
Niedziela, 29 Sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą

1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami. Z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 10.30 w Dąbrowie i o godz. 12.00 w Boluminku dzieci, młodzież oraz pracowników oświaty. Na tych Mszach św. poświęcimy plecaki i przybory szkolne najmłodszym uczniom.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001