Ogłoszenia parafialne

Niedziela, 23 Lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą

  1. W dzisiejszej liturgii słowa Chrystus ukazuje nam przykazania Boże jako sposób na osiągnięcie zbawienia. Nie jest to droga łatwa, człowiek nie pokona jej o własnych siłach, ale jeśli zaufa Chrystusowi i pójdzie z Nim przez życie, to dojdzie do domu Ojca.
(.....)
Niedziela, 16 Lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą

 

1. Chrystus jest światłem dla świata, a w dzisiejszej ewangelii zachęca nas, abyśmy również i my stali się tymi, którzy światło Chrystusa będą nieśli na krańce świata. Tym światłem rozświetlającym świat mają być przede wszystkim nasze dobre uczynki.

(.....)
Niedziela, 02 Lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Dzisiejsza niedziela to jednocześnie święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone w czterdziestym dniu po Bożym Narodzeniu, na pamiątkę ofiarowania dziecka Jezus w świątyni i oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. W liturgii obchodzone jest jako święto Pańskie, natomiast w polskiej tradycji jako święto maryjne.

(.....)
Niedziela, 26 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą

1. W liturgii słowa Chrystus zachęcał nas do nawrócenia po to, aby osiągnąć królestwo niebieskie. Jako jedni z pierwszych próbę nawrócenia podjęli: Szymon, Jan i Jakub. Proces ich przemiany wewnętrznej trwał kilka lat, również i my podejmijmy proces przemiany własnego życia.

(.....)
Niedziela, 19 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą

1. Jeszcze brzmią w nas echa świąt Bożego Narodzenia, a równocześnie w liturgii weszliśmy w okres „w ciągu roku”, podejmując codzienne obowiązki i prace. Korzystając z przykładu św. Jana Chrzciciela i św. Pawła podejmijmy trud głoszenia „Dobrej Nowiny”.

(.....)
Niedziela, 12 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenie zbawcze, które dokonało się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu. Przypomina nam fakt włączenia nas do wspólnoty Kościoła Chrystusowego. Dlatego też zapalamy przy chrzcielnicy paschał. Polecamy dzisiaj w naszych modlitwach Panu Bogu naszych rodziców, rodziców chrzestnych i kapłana, który nam tego sakramentu udzielił. Zakończył się w liturgii czas po Objawieniu Pańskim, a rozpoczął tzw. czas zwykły – będzie to cykl A.

(.....)
Niedziela, 05 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na II niedzielę po Bożym Narodzeniu

1. We wtorek, 31 grudnia, zakończyliśmy kolejny rok kalendarzowy. Dziękowaliśmy Panu Bogu za otrzymane łaski, a 1 stycznia prosiliśmy o błogosławieństwo w nowym roku. Pragniemy podziękować również za wydarzenia zbawcze i duszpasterskie w naszej rodzinie parafialnej. Ważnymi wydarzeniami było udzielenie sakramentów świętych. Pragniemy tradycyjnie podać pewne dane statystyczne, a więc w minionym roku:

(.....)
Niedziela, 29 Grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia - Świętej Rodziny

1. Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny. Początki dzisiejszego święta sięgają XVII wieku. Kult Świętej Rodziny zaaprobował papież Leon XIII w roku 1890. Stawiał on Świętą Rodzinę jako wzór i zachęcał do Jej naśladowania. Czyni to Kościół nieustannie podkreślając rolę małżeństwa w drodze do świętości, wskazując na rodzinę jako miejsce rozwoju duchowego oraz służby Bogu i Kościołowi.

(.....)
Czwartek, 26 Grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na II Bożego Narodzenia - Święto św. Szczepana

1. W tym tygodniu przeżywamy liturgiczne wspomnienia – w piątek św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w sobotę św. Młodzianków, męczenników.

(.....)
Niedziela, 22 Grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

1. Czas Adwentu powoli dobiega końca. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Po zabłyśnięciu pierwszej gwiazdy na niebie zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na Narodzenie Zbawiciela. Jej dopełnieniem jest Pasterka, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną przeżywać będziemy Narodziny Jezusa Chrystusa. W naszej parafii Pasterka o godz. 22.00 w Dąbrowie i o godz. 24.00 w Boluminku.

(.....)
Niedziela, 15 Grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedziela Adwentu

1. W poprzednią niedzielę św. Jan Chrzciciel mówił, jak przygotować drogi na przyjście Zbawiciela, a dzisiaj już staje przed nami kwestia własnego przygotowania na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem.

(.....)
Niedziela, 08 Grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

1. Trwamy w okresie liturgicznym zwanym Adwentem, w którym przygotowujemy się do świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa. Okres ten również przypomina nam, że przez całe życie przygotowujemy się do powtórnego przyjścia Pana Jezusa, kiedy to staniemy przed Nim jako Sędzią rozliczającym nas z naszej ziemskiej wędrówki. Nabożeństwem związanym z tym okresem liturgicznym jest Msza roratnia, na którą codziennie zapraszamy.

(.....)
Niedziela, 01 Grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu i jednocześnie nowy rok liturgiczny 2019/2020. Adwent to okres przygotowujący nas do Bożego Narodzenia. Mimo, że jest zwany radosnym okresem oczekiwania na przeżywanie Tajemnicy Narodzenia Jezusa Chrystusa,
(.....)
Niedziela, 24 Listopada 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925 jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu

(.....)
Niedziela, 17 Listopada 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w piątek – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
(.....)

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001