Niedziela, 16 Czerwca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

1. Czyniąc znak krzyża mówimy: „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła się ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, byśmy uwierzyli, że nas kocha. Przez Ducha Świętego Syn jest w Ojcu, a Ojciec w Synu. I ten Bóg jest z nami: jest Emmanuelem – Bogiem z nami.

(.....)
Niedziela, 09 Czerwca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Zesłanie Ducha Świętego jest dopełnieniem i pełnią misterium paschalnego: męki, śmierci, zmartwychwstania i wniebowstąpienia Chrystusa. Potwierdza ono, że Jezus zmartwychwstał, został wyniesiony do Chwały Ojca i stale jest obecny pośród nas. Każdy z nas może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyły wspólnemu zbawieniu. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocny.

(.....)
Niedziela, 02 Czerwca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego została ustanowiona na pamiątkę wstąpienia do nieba Jezusa Chrystusa, która miała miejsce na Górze Oliwnej czterdzieści dni po zmartwychwstaniu. Nazwa została zaczerpnięta z opisu znajdującego się w Dziejach Apostolskich. Jest jednym z najstarszych świąt. Było obchodzone już w drugiej połowie IV wieku.

(.....)
Niedziela, 26 Maja 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocy

1. Dziś w liturgii słowa Chrystus pyta każdego z nas, czy Go miłujemy. Nie oczekuje jednak od nas kolejnych deklaracji, tylko życia według prawa. Stańmy więc w prawdzie o sobie i odpowiedzmy, czy na co dzień żyjemy według Bożego prawa.

(.....)
Niedziela, 19 Maja 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocy

1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

(.....)
Niedziela, 19 Maja 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocy

1. W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie miłości. Warto zauważyć, że wyrazem naszej miłości do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy

1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenie zbawcze, jakim była Chrystusowa męka, śmierć i zmartwychwstanie. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywiania wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa. Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień – od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Dzisiaj oprócz Rezurekcji Msze św. o godz. 9.30 w Dąbrowie i o godz. 11.00 w Boluminku.

Ogłoszenia parafialne na Poniedziałek Wielkanocny

1. Trwamy w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego wpatrując się w pusty grób Zbawiciela, a jednocześnie podziwiamy zapał ewangelizacyjny apostołów, którzy idą i głoszą Dobrą Nowinę o Zmartwychwstaniu Pańskim. Dzisiaj Msze św. według porządku niedzielnego. kolekta przeznaczona na katedrę w Toruniu.

(.....)
Niedziela, 14 Kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Człowiekowi łatwo przychodzi pokazywać grzechy innych, aby w ten sposób ukazać się w lepszym świetle. Taką mentalność prezentowali również rozmówcy Pana Jezusa w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus jednak przyszedł zbawić wszystkich ludzi, a zwłaszcza tych, którzy się źle mają.

(.....)
Niedziela, 31 Marca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Boga Ojca, który niezależnie od okoliczności ciągle nas kocha i przebacza nam nasze grzechy. Obraz miłującego Ojca pobudza nas do dobrego przygotowania się do sakramentu pokuty i pojednania.

(.....)
Niedziela, 24 Marca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz potrafili go wykorzystać.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001