Niedziela, 17 Czerwca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój Królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?
(.....)
Niedziela, 10 Czerwca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą

1. „Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką” – to stwierdzenie zaczerpnięte z dzisiejszej ewangelii stawia przed nami zasadnicze pytanie, czy ja należę do rodziny Chrystusowej? Bo jeżeli należę do tej rodziny, to podporządkowuje się woli Bożej i ją wypełniam w swoim życiu.
(.....)
Niedziela, 03 Czerwca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o „Dniu Pańskim. Warto uświadomić sobie istotę tego dnia. Przypominamy – dla chrześcijan „Dniem Pańskim” jest niedziela, dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, a każdorazowy nasz udział w niedzielnej Mszy św. świadczy o tym, że wierzymy w Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie dla naszego zbawienia.
(.....)
Poniedziałek, 28 Maja 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie za nasze zbawienie i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.
(.....)
Niedziela, 20 Maja 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” i zielonego koloru szat liturgicznych. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii również Uroczystość I Komunii św. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo z rozdaniem pamiątek i wspólną fotografią dzieci.
(.....)
Niedziela, 13 Maja 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam kierunek naszego życia.
(.....)
Niedziela, 06 Maja 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocy.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia została przeniesiona na przyszłą niedzielę. Uroczystość ta przypomina zakończenie ziemskiego życia Jezusa Chrystusa.
(.....)
Niedziela, 29 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocy.

1. Dzisiaj przeżywamy naszą uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha. Sumę odpustową odprawi, a także kazanie na wszystkich Mszach św. wygłosi Ks. Aleksander Młodecki. Dziękujemy bardzo Ks. Olkowi za tę posługę. Bóg zapłać.
(.....)
Niedziela, 22 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocy.

1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy Boga, aby dodał odwagi młodym ludziom, by ochotnie i całym sercem odpowiedzieli na zaproszenie Pana Jezusa: „Pójdź za mną”. Pamiętajmy w naszych modlitwach także o kapłanach posługujących w naszej parafii i z niej pochodzących.
(.....)
Niedziela, 15 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy.

1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam największe wydarzenia zbawcze, jakimi były męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Mobilizują nas one do ożywienia wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Pana Jezusa.
(.....)
Niedziela, 08 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Poniedziałek Wielkanocny.

1. Trwamy w oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, wpatrując się w pusty grób Zbawiciela, a jednocześnie podziwiamy zapał ewangelizacyjny Apostołów, którzy idą i głoszą Dobrą Nowinę o Zmartwychwstaniu Pańskim.
(.....)
Niedziela, 08 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkanocy.

1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a szczególnie sakramentu pokuty. I ta rzeczywistość stawia przed nami pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej albo czy podpowiedziałem o tym obowiązku swoim bliskim.
(.....)
Niedziela, 01 Kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy.
(.....)
Niedziela, 25 Marca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową.

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również
(.....)
Niedziela, 18 Marca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu.

1. W czasie Wielkiego Postu usłyszeliśmy już wiele o Chrystusie, ale ciągle chcemy wiedzieć więcej i być bliżej Niego. W tym względzie jesteśmy podobni do tych, którzy przybyli do Jerozolimy i chcą się osobiście spotkać z Mistrzem. Wykorzystajmy więc ten pozostały czas Wielkiego Postu na zaprzyjaźnienie się ze Zbawicielem.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001