Niedziela, 22 Października 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą roku A

1. Pan Bóg stawia na naszej drodze różnych ludzi zarówno dobrych, jak i złych. Spotkanie z nimi jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.
(.....)
Poniedziałek, 09 Października 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła

1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi do zbawienia,ale już od nas zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystujemy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucamy.
(.....)
Niedziela, 01 Października 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela zwykła

1. Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne – to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa. A także wynikający z niej nakaz przemiany własnego życia.
(.....)
Niedziela, 24 Września 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela Zwykła

1. Chrystus, jak ten siewca z przypowieści, każdego dnia w glebę naszych serc wsiewa ziarno słowa Bożego. Warto zastanowić się nad dzisiaj usłyszaną Ewangelią i zapytać siebie samego, jakiego rodzaju glebą jesteśmy my sami?
(.....)
Niedziela, 17 Września 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela Zwykła

1. W Modlitwie Pańskiej mówimy: „ i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom” i to wezwanie zawiera liturgia słowa dzisiejszej niedzieli. Wszelką więc odpłatę za popełnione przeciw mnie grzechy powinniśmy pozostawić Bogu. Czy jednak tak postępujemy i tak żyjemy?

(.....)
Niedziela, 10 Września 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela Zwykła

1. Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedną z form umacniania w wierze jest upomnienie braterskie, o którym wspomina już prorok Ezechiel, a któremu nową formę nadaje Jezus Chrystus stopniując upomnienie: najpierw w cztery oczy, później wobec jednego lub dwóch świadków, a ostatecznie wobec Kościoła. Stosowanie tego Chrystusowego nakazu jest potrzebne również i dzisiaj. Czy jednak mamy odwagę, aby upomnieć swojego brata?

(.....)
Niedziela, 03 Września 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela Zwykła

1. W piątek, 8 września święto Narodzenia NMP – popularne zwane świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związany jest obrzęd błogosławieństwa ziarna i nasion. Czcząc Najświętszą Maryję Pannę w tym dniu pamiętajmy, że 300 lat wcześniej nałożono korony na cudowny obraz jasnogórski. Polecamy tego dnia w naszych modlitwach zarówno tych, którzy strzegą obrazu Matki Bożej, a więc Ojców Paulinów, jak i wszystkich pielgrzymów wędrujących do Jej tronu. W tym dniu Msze święte jak w ciągu tygodnia, a podczas każdej z nich będziemy odmawiać Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi i nastąpi obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

(.....)
Niedziela, 27 Sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła

1. Wczoraj, 26 sierpnia przeżywaliśmy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Już ponad 600 lat NMP patronuje Polsce z Jasnej Góry. Razem z naszą Ojczyzną przeżywała radość Jej rozwoju, ale także Jej smutek upadku. To od jasnogórskiego tronu ciągle wychodził impuls do podejmowania działań obronnych Ojczyzny. Z całej Polski wędrują rzesze rodaków, wypraszając potrzebne łaski dla całej Ojczyzny i każdego z nas. Warto wspomnieć, że 8 września obchodzić będziemy jubileusz 300 rocznicy koronacji obrazu Jasnogórskiego koronami papieskimi.
(.....)
Niedziela, 20 Sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XX Niedziela zwykła

1. Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życia ludzkiego. Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było ono czytelnym znakiem dla tych, którzy błądzą i nie mogą odnaleźć drogi do domu Ojca.
(.....)
Niedziela, 13 Sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na

1.    Św. Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie, co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od Bożej miłości.

(.....)
Niedziela, 06 Sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela zwykła

1. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb miłość Chrystusa do nas i nasza miłość do bliźniego. Do takiego działania zachęca nas dzisiaj Liturgia Słowa.
(.....)
Niedziela, 06 Sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne Święto Przemienienia Pańskiego

(.....)
Niedziela, 23 Lipca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela zwykła

(.....)
Niedziela, 16 Lipca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XV Niedziela Zwykła 16.07.2017

1.  Wkrótce rozpoczną się żniwa, pobudzać nas będą do reflekcji dotyczących owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza, że dzisiejsza Ewangelia ukazuje również obraz żniw. Zadajmy więc sobie pytanie, jak to z tą moją wiarą jest? Jakiego rodzaju glebą jest moje serce?
(.....)
Niedziela, 09 Lipca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XIV Niedziela Zwykła 9.07.2017

1. Trwają wakacje. Niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001