Niedziela, 21 Października 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą

1. Domagamy się od Jezusa Chrystusa, abyśmy byli wielcy w oczach świata, często zapominając, że spełnienie tej prośby doprowadzić nas może do bólu i cierpienia. Niezależnie od tego, czy będziemy docenieni przez świat, jeżeli będziemy szli za Chrystusem, zbawienie stanie się naszym udziałem. Czy jednak jesteśmy gotowi przyjąć Boży plan zbawienia?
(.....)
Niedziela, 14 Października 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą

1. Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć zbawienie? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć. Ważne jednak jest, aby nie było to tylko pytanie retoryczne, ale abyśmy wskazania Jezusa potraktowali poważnie i zrealizowali je na co dzień w naszym życiu.
(.....)
Niedziela, 07 Października 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą

1. Jednym z największych problemów współczesnego świata jest świadome niszczenie małżeństwa, a przez to całej rodziny. Niestety wielu uczniów Chrystusa przez postawę milczenia daje ciche przyzwolenie na życie w grzechu swoich bliskich, a tym samym na odrzucenie Bożego prawa.
(.....)
Niedziela, 30 Września 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą

1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie staje u początku świadomego życia w wierze i na nie musi odpowiedzieć sobie każdy sam. Jeżeli jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł za Nim.
(.....)
Niedziela, 23 Września 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą

1. Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa przypomina nam, w jaki sposób Bóg obdarzy nas darem zbawienia. Otrzymamy go dzięki Chrystusowej męce, śmierci i zmartwychwstaniu. Każdy dar domaga się odpowiedzi osoby obdarowanej, jaka więc będzie nasza odpowiedź?
(.....)
Niedziela, 16 Września 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: Za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedzieć teoretycznie, ale potrzeba swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus.
(.....)
Niedziela, 09 Września 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą

1. Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, z kto z wiarą o to prosi, a przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.
(.....)
Niedziela, 02 Września 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą

1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 9.00 na inauguracyjną Mszę św. w kościele w Dąbrowie. Zaproszenie kierujemy do dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców, którzy są pierwszymi wychowawcami.
(.....)
Niedziela, 26 Sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ 26. 08. 2018 r.

1. Matka Boża Częstochowska jest dla Polaków narodową Kaną Galilejską, do której przybywamy po to, aby przedstawić swoje troski i boleści. Ci, którzy z różnych względów nie dotarli na Jasną Górę, niech w tym dniu pomodlą się przed obrazem Czarnej Madonny w naszej świątyni czy też w naszym domu prosząc Ją
(.....)
Niedziela, 19 Sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą

1. Liturgia słowa Bożego przypomina nam, że jeśli nie będziemy spożywali Ciała Pańskiego, nie osiągniemy zbawienia. O tej Chrystusowej przestrodze warto pamiętać i mobilizować siebie do przystępowania do sakramentu pokuty i do Komunii św.
(.....)
Niedziela, 12 Sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą

1. Liturgia słowa Bożego przypomina nam, że bez przyjmowania Komunii św. nie osiągniemy zbawienia. Warto o tym pamiętać, także w czasie wakacji i urlopów.
(.....)
Niedziela, 05 Sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą

1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który poświęcony jest Maryi. Tym samym pielgrzymi zmierzają do tronu naszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Niech i dla nas będzie to okazja do ożywienia relacji z Matką Bożą.
(.....)
Niedziela, 29 Lipca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia ołtarza wskazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi naszą duszę – słowem Bożym i ciało – chlebem. Ukazuje jednak, że nie przyszedł, aby zapewniać chleb doczesny, tylko ten, który daje życie wieczne.
(.....)
Niedziela, 15 Lipca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na

1. Okres wakacyjny jest sposobnym czasem, aby sobie uświadomić, że Chrystus wszystkich swoich uczniów, na wzór apostołów, posyła do głoszenie Dobrej Nowiny. Przebywając więc w rozmaitych miejscach i wśród różnych ludzi, zechciejmy być tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę.
(.....)
Niedziela, 08 Lipca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne XIV niedziela zwykła 8. 07. 2018 r.

1. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą. Przez jej piękno przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, powinien uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001