Niedziela, 25 Lutego 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Abraham, gotowy złożyć w ofierze życie własnego syna jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna za zbawienie człowieka.
(.....)
Niedziela, 18 Lutego 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu.

(.....)
Niedziela, 11 Lutego 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą.

1. Dzisiaj liturgia słowa przypomniała nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem, a związane są one z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uwolnić jest Jezus Chrystus – lekarz ciał i dusz ludzkich.
(.....)
Niedziela, 04 Lutego 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę zwykła 4. 02. 2018

1. Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. My jako uczniowie Chrystusa mamy ten obowiązek podejmować i realizować go w naszym życiu.
(.....)
Niedziela, 28 Stycznia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą.

1. W tym tygodniu, w piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uobecniamy w tym dniu wydarzenia związane z przyniesieniem do świątyni jerozolimskiej Dzieciątka Jezus i ofiarowania Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy na Mszę św. z gromnicami, które będą poświęcone w czasie liturgii. Z tym świętem związany jest Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia, oprócz Mszy św. popołudniowych – o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie, będzie także Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku.
(.....)
Niedziela, 21 Stycznia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę zwykłą.

1. W tym tygodniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa. Zakończenie tego Tygodnia przypada w Święto nawrócenia św. Pawła, w czwartek 25 stycznia. W piątek przeżywamy śś. biskupów Tymoteusza
(.....)
Sobota, 13 Stycznia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą.

1. W tym tygodniu w Kościele katolickim rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijaństwa i udziału w nabożeństwach ekumenicznych.
(.....)
Niedziela, 07 Stycznia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego.

1. Dzisiejsze Święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu. Stąd uroczyste przeżycie tego dnia dziś, wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w ramach Roku Wiary.
(.....)
Sobota, 06 Stycznia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana Świętem Trzech Króli. W tym dniu uświadamiamy sobie, że Boga można poznać zarówno dzięki Bożemu Objawieniu, jak również w sposób naturalny. Ofiary zbierane dziś na kolektę przeznaczone są na misje.
(.....)
Niedziela, 31 Grudnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na Boże Narodzenie - św. Szczepana.

1. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszych świątyń na Święta przez sprzątanie, strojenie choinek i stawianie żłóbków - serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy Państwu Danucie i Romanowi Adamskim za ofiarowane kwiaty, Panu Adamowi Wołoch za wykonanie stojaków do choinek, Panom strażakom za zawieszenie lampek na świerkach przy kościele i plebanii - serdeczne Bóg zapłać! Wyrażamy także wdzięczność naszej scholii pod kierownictwem państwa Haliniak za piękne ubogacenie liturgii śpiewem i muzyczną oprawę – Bóg zapłać.
(.....)
Sobota, 30 Grudnia 2017 r.

Ogłoszenia – Święto Świętej Rodziny.

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny - zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin i podejmujmy działania, aby nie były one tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa. Dzisiaj również ostatni dzień roku kalendarzowego tzw. Sylwester. Ma Mszach św. o godz. 9.00 w Boluminku i o godz. 10.30 w Dąbrowie nabożeństwa dziękczynno-przebłagalne. Wieczorem Mszy św. nie będzie. Także dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia, a po Mszach św. (oprócz Mszy św. o godz. 7.30) nabożeństwo przy żłóbku.
(.....)
Niedziela, 24 Grudnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj już Wigilia, która rozpoczyna obchody Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych. Będzie ona oczekiwaniem w gronie najbliższych na narodzenie Zbawiciela. A następnie, poprzedzona również modlitewnym czuwaniem, pasterka, w czasie której, wraz z całą wspólnotą parafialną będziemy przeżywać narodzenie Jezusa Chrystusa. Zapraszamy Parafian i miłych Gości na pasterkę w Dąbrowie na godz. 22.00, a do Boluminka na godz. 24.00.
(.....)
Niedziela, 17 Grudnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

1. Zapraszamy na Msze św. roratnie, w czasie których razem z Najświętszą Maryją Panną oczekujemy narodzin Jezusa Chrystusa.
(.....)
Wtorek, 12 Grudnia 2017 r.

Film Dwie korony

Parafia Boluminek organizuje wyjazd do kina Helios na film pt. Dwie Korony o św. Maksymilianie Marii Kolbe.

(.....)
Poniedziałek, 11 Grudnia 2017 r.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA ADWENTOWA

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę (16 grudnia) w godz. 9.00 - 9.30 oraz 17.00 - 17.30 zarówno w Boluminku, jak i w Dąbrowie. Zachęcamy do skorzystaniaz tej okazji, aby dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001