Niedziela, 13 Sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na

1.    Św. Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie, co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od Bożej miłości.

(.....)
Niedziela, 06 Sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela zwykła

1. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb miłość Chrystusa do nas i nasza miłość do bliźniego. Do takiego działania zachęca nas dzisiaj Liturgia Słowa.
(.....)
Niedziela, 06 Sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia parafialne Święto Przemienienia Pańskiego

(.....)
Niedziela, 23 Lipca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela zwykła

(.....)
Niedziela, 16 Lipca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XV Niedziela Zwykła 16.07.2017

1.  Wkrótce rozpoczną się żniwa, pobudzać nas będą do reflekcji dotyczących owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza, że dzisiejsza Ewangelia ukazuje również obraz żniw. Zadajmy więc sobie pytanie, jak to z tą moją wiarą jest? Jakiego rodzaju glebą jest moje serce?
(.....)
Niedziela, 09 Lipca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XIV Niedziela Zwykła 9.07.2017

1. Trwają wakacje. Niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

(.....)
Niedziela, 02 Lipca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela Zwykła 2. 07.2017

1. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli zachęca nas do pozytywnej odpowiedzi na powołanie, którym obdarzył Bóg człowieka. Pójście jednak za tym wezwaniem oznacza rezygnacje z wszystkich dotychczas ważnych spraw, bo trzeba być w pełni wolnym, aby pójść za Chrystusem. Czy jestem na tyle wolnym aby za Nim pójść i głosić Go innym?
(.....)
Niedziela, 25 Czerwca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XII Niedziela Zwykła 25.06.2017

1. W czasie wakacji będziemy przebywać w róznych miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę. Nie zapominajmy o uczestnictwie w niedzielę i święta nakazane. Zorientujmy się w miejscach naszego pobytu, gdzie i o której sprawowana jest Msza Św. Czas wakacyjny nie zwalnia nas z naszych chrześcijańskich obowiązków.
(.....)
Niedziela, 18 Czerwca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - XI Niedziela Zwykła 18.06.2017

1. Trwa oktawa Bożego Ciała – w czwartek na zakończenie błogosławieństwo wianków i ziół. Codziennie w ramach oktawy Msza Św. połączona z procesją eucharystyczną o godzinie 19.00 w Boluminku. Dzieci klas III i IV przychodzą w szatkach i dziewczynki sypiące kwiatki. Dziękujemy bardzo za przygotowanie i ubogacenie uroczystości Bożego Ciała za: udekorowanie kościołów, przygotowanie czterech ołtarzy, niesienie baldachimu i chorągwi, dziewczynkom za sypanie kwiatków i młodzieży za ich prowadzenie, państwu Haliniak za prowadzenie śpiewu i grę na instrumentach w czasie procesji, Panu Organiście, Służbie Liturgicznej- Bóg zapłać!

(.....)
Niedziela, 11 Czerwca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, a więc jeżeli w tym czasie nie skorzystaliśmy z tych sakramentów przekroczyliśmy 2 i 3 przykazanie kościelne: Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą popełniliśmy grzech
(.....)
Niedziela, 04 Czerwca 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wpisuje się nasza parafialna Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci naszą modlitwą wypraszając im Boże błogosławieństwo, wierne trwanie w przyjaźni z Chrystusem i uświadamiając sobie naszą za nie odpowiedzialność. Uroczysta Msza o godzinie 10.00 w Boluminku. Po południu nabożeństwo dla dzieci z rozdaniem pamiątek i pamiątkową fotografią o godzinie 15.00.
(.....)
Niedziela, 28 Maja 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnieniem ukoronowania całego życia mesjańskiego Jezusa Chrystusa. Zbawiciel, jako Syn Boży zasiada po prawicy Ojca. Dla nas przed Wniebowstąpieniem zostawia Swój testament: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” Czy jestem wierny temu testamentowi?
(.....)
Niedziela, 21 Maja 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe podczas, których modlimy się o urodzaje oraz w intencji głodujących.
(.....)
Niedziela, 14 Maja 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Trwamy w Maryjnym miesiącu maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Odbywają się one zarówno w naszych świątyniach jak i przy kaplicach maryjnych.
(.....)
Niedziela, 07 Maja 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza Niedziela jest nazwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele na drodze życia kapłańskiego czy zakonnego. Szczególnie polecajmy w naszej modlitwie alumnów naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001