Niedziela, 01 Sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę zwykłą

1. Tradycyjnie sierpień jest miesiącem poświęconym Maryi. Pielgrzymki wędrują do sanktuariów maryjnych, w parafiach odprawiają się odpusty ku czci Najświętszej Maryi Panny. Chciejmy ten czas wykorzystać dla Ożywienia naszych relacji z Matką Bożą. Przede wszystkim dlatego, że jest wzorem dla nas wszystkich, jak przyjąć i jak realizować wolę Bożą w życiu.

(.....)
Niedziela, 25 Lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niezdielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi naszą duszę – słowem Bożym i ciało – chlebem Pańskim. Ukazuje jednak, że nie przyszedł zapewnić chleb doczesny, tylko ten, który daje życie wieczne. Czy jesteśmy tego świadomi?

(.....)
Niedziela, 18 Lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą

1. Liturgia słowa ukazuje nam dobrego pasterza Jezusa Chrystusa, który tak bardzo jest zatroskany o powierzone mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać?

(.....)
Niedziela, 11 Lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę zwykłą

1. Okres wakacyjny to dobry czas na uświadomienie sobie, że Chrystus wszystkich swoich uczniów posyła do głoszenia Dobrej Nowiny, na wzór apostołów. Zatem na naszych wakacyjnych drogach bądźmy i my apostołami Ewangelii.

(.....)
Niedziela, 04 Lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę zwykłą

1. Wakacje to dobry czas do głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie wszystkim, których spotykamy na naszych wakacyjnych drogach. Nie jest to zadanie łatwe, bo nawet samego Pana Jezusa nie chciano słuchać. Naśladując jednak naszego Mistrza, podejmijmy działalność ewangelizacyjną przede wszystkim wśród naszych bliskich.

(.....)
Niedziela, 27 Czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako lekarza ludzkich ciał i dusz. W świetle tego słowa warto zadać sobie pytanie, czy tak patrzymy na naszego Pana i Zbawiciela.

(.....)
Niedziela, 20 Czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą

1. Znaki, jakie Jezus uczynił, prowadziły uczniów do poznania swojego Chrystusa. Ciągle jednak brakowało im wiary, że ich Mistrz jest tym, którzy przyszedł dać człowiekowi zbawienie.

(.....)
Niedziela, 13 Czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój Królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?

(.....)
Niedziela, 06 Czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą

1. „ Kto pełni wolę Bożą, ten mi jest bratem, siostrą i matką”, to stwierdzenie zaczerpnięte z dzisiejszej Ewangelii stawia przed nami zasadnicze pytanie, czy należę do rodziny Chrystusowej? Jeżeli tak, to należę do tej rodziny i muszę się podporządkować woli Bożej i ją wypełniać w życiu.

(.....)
Niedziela, 30 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał swoje życie za nasze Zbawienie i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

(.....)
Niedziela, 23 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego „w ciągu roku” inaczej zwykłego i zielonego koloru szat liturgicznych. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku.

(.....)
Niedziela, 16 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do domu Ojca, wskazując nam drogę.

(.....)
Niedziela, 09 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na VI niedzielę wielkanocy

1.Dziś słyszymy Chrystusową naukę o realizacji w codziennym życiu przykazania miłości, bo dopiero wtedy będziemy Chrystusowymi przyjaciółmi, czy więc nimi jesteśmy?

(.....)
Niedziela, 02 Maja 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na V niedzielę wielkanocy

1. Wczoraj rozpoczął się maj, miesiąc, z którym związane są nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. W wielu parafiach wierni gromadzą się przy figurach i krzyżach przydrożnych, a by w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszych świątyń.

(.....)
Niedziela, 25 Kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę wielkanocy

1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza, w którą modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

Dni powszednie i święta zniesione

Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001