Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na 31 niedziele zwykłą

Niedziela, 30 Październik 2016 r.

Ogłoszenia parafialne na 31 niedziele zwykłą


1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.
2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, główna msza św. z procesją na cmentarz o godz. 1200. Msza św. w Dąbrowie tylko o godz. 7.30, w Boluminku o 9.00.
3. W środę wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych; w piątek – św. Karola Boromeusza, biskupa.
4. W przyszłą niedzielę VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony z inicjatywy Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Dzień ten popierają biskupi polscy, a papież w modlitwie „Anioł Pański” zwracał się z prośbą o wsparcie tych inicjatyw. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Za otwartość serca i poczucie odpowiedzialności za Kościół Bóg zapłać.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w te dni pół godziny przed Mszami św.. W sobotę odwiedziny chorych.
6. Pragniemy podać informację, że w Unisławiu w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Parkowej 22 (I piętro) dział Punkt Terapii Rodzinnej w czwartki w godz. 15.30 – 17.30. Dokładne informacje w gablotkach lub na stronie internetowej.
7. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc głodującym dzieciom w krajach Afryki organizowana przy pomocy Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej.
8. Ponawiamy prośbę o potwierdzenie wcześniejszych rezerwacji miejsc na naszym cmentarzu. Prosimy to uczynić w zakrystii lub w biurze parafialnym.
9. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych zgłaszamy naszych zmarłych do całorocznego modlitewnego wspomnienia w tzw. Wypominkach. Większą ilość zmarłych z naszych rodzin podajemy w wypominkach jednorazowych. Natomiast w rocznych podajemy tylko kilku zmarłych z ewentualnym zaznaczeniem ogólnym za zmarłych z rodziny. Prosimy koniecznie zaznaczyć godzinę Mszy św., przed którą mają być wspomniane.
10. Co roku z okazji Wszystkich Świętych otrzymujemy piękne kwiaty do naszych świątyń od Państwa Danuty i Romana Adamskich z Janowa, z które serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać!
11. Prosimy, aby przy porządkowaniu grobów pamiętać o segregacji śmieci.
12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Radosława Jurkiewicza. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001