1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę rocznicę poświecenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa, w sobotę – św. Jozafata, biskupa – męczennika.
2. W piątek 11.11. 2016 przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ginęli za „naszą i waszą” wolność.
3. Dzisiaj obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym z inicjatywy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przed kościołem trwa zbiórka do puszek na ten cel.
4. Przed uroczystością 11 listopada serdecznie zapraszam do porządkowania placu wokół pomnika poległych i pomordowanych w Dąbrowie Chełmińskiej na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Toruńskiej w środę 9 listopada od godziny 10. 00. Serdecznie zapraszam z narzędziami. Zachęcam do postawienia zniczy oraz kwiatów.
5. Odnośnie zawieszenia naszego dzwonu to jeszcze trochę musimy czekać, gdyż firma instalująca dzwony i ich napęd jest bardzo zajęta ( pracami). Prawdopodobnie do końca miesiąca to zawieszenie nastąpi.
6. Wypominki prosimy składać do końca listopada. Do tego czasu będą wyczytywane stare.
7. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 12.00
8. Ogłaszaliśmy o działaniu Punktu Terapii Rodzinnej w Gminnym Ośrodku w Unisławiu w czwartki od 15.30 do 17.30. Pragniemy poinformować, że poradnie tą prowadzi ks. dr Sławomir Tykarski – wykładowca na Wydziale Teologicznym UMK. Jest to poradnia kościelna ( katolicka).