1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami św. Jana Chrzciciela, który nawołuje nas: „Nawracajcie się, bliskie jest Królestwo niebieskie”. Nim jednak spotkamy się z Chrystusem w Jego królestwie, najpierw musimy wyjść na pustynię i stanąć z Janem Chrzcicielem, wyznać swoje grzechy i przyjąć „ chrzest nawrócenia”. Bo dopiero wtedy Chrystus ochrzci nas Duchem Świętym.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek Św. Mikołaja, biskupa – w Ostromecku odpust parafialny: suma godzina 18.00, natomiast w czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3. Tradycyjnie jak co roku „Caritas” organizuje „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, warto włączyć się w to dzieło lub inną akcje, pomagając tym, którym potrzebne jest nasze wsparcie. Jak w poprzednich latach będziemy również składać dary na paczki świąteczne w naszych kościołach i sklepach naszej parafii.
  Bardzo zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł
 4. Dzisiaj podczas Mszy święcimy opłatki, które możemy nabywać w stałych miejscach.
 5. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie
 6. W przyszłą niedzielę katecheza dla kandydatów do bierzmowania po Mszy o godzinie 12.00. Obecność obowiązkowa.
 7. Dziękujemy bardzo p. Wojciechowi Żmijewskiemu za gratisowe obsługiwanie wysięgnika przy poprawianiu i uzupełnianiu ubytków nas dachu kościoła w Dąbrowie. Również p. Romanowi Serwińskiemu i p. Henrykowi Zielińskiemu za prace montażowe przy plebanii. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Rafała Sucharskiego. Polecajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.
 9. Cieszymy się, że od jutra rozpocznie się instalowanie naszego dzwonu w kościele w Dąbrowie. Przy tej okazji chcielibyśmy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli tę inwestycję nabyciem cegiełek. Udało się zebrać 12 000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  Koszt dzwonu wynosi 60000. Zainstalowanie dzwonu w łącznosci z montażem tzw. jarzma, czyli konstrukcji utrzymującej dzwon, a także zamontowanie elektronicznego napędu kosztuje 24 500 zł. W tej cenie zawarte jest również konieczne przerobienie zawieszenia dotychczasowych dwóch dzwonów i ich napędu oraz wymiana ich serc.
  Wykonawcy zgodzili się na spłacenie tych kosztów w dwóch ratach. Zapłaciliśmy już pierwszą ratę 40000 zł. Mamy nadzieję, że znaczną część pozostałej należności uda nam się uiścić po kolędach. Bardzo polecamy również nabywanie cegiełek z racji nabywania opłatków. Niech to będzie prezent świąteczny na rzecz naszej parafialnej sprawy, w której mieści się oprócz dzwonu, również konserwacja sklepienia kościoła w Dąbrowie.