1. W tym tygodniu zakończy się pierwsza część Adwentu, w której przeżywaliśmy przygotowanie do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa, a od 17 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.
  2. Zechciejmy zatroszczyć się o osoby starsze, pomóc im w przygotowaniach do Świat. Nie poprzestawajmy jednak tylko na sprzątaniu i zakupach, ale zatroszczmy się o to, aby skorzystały z sakramentu pokuty i przyjęły Komunię Świętą.
  3. Można nabywać opłatek w stałych punktach.
  4. Uwieńczeniem naszego przygotowania do przeżycia Świąt jest pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty. W naszej parafii spowiedź święta za tydzień, w poniedziałek – 19.XII w godz. 9.00 – 9.30; 16.00 - 16.30.
  5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 w Boluminku katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Można nabywać świece wigilijne – duże w cenie 12 zł, małe - 6 zł.
  7. Serdecznie zachęcamy do włączania się w akcję „Świątecznej paczki” dla biedniejszych osób, czy rodzin. Prosimy o składanie darów w postaci żywności czy słodyczy w kościele lub sklepach na terenie naszej parafii.
  8. Cieszymy się, że udało się zainstalować nasz nowy dzwon, a także przerobić zamontowanie i napęd dwóch dotychczasowych. Nowy dzwon jubileuszowy będzie dodatkowo dzwonił w piątki o godz. 1500 (Godzinie Miłosierdzia). Dziękujemy bardzo p. Zenonowi Żmijewskiemu z Czarnowa za operowanie dźwigiem przy wciąganiu dzwonu na wieżę. Dziękuję również panom strażakom za pomoc, a p. Ryszardowi Kaczorowi za poprawkowe prace murarskie. Serdeczne Bóg zapłać !
  9. Dziękujemy bardzo p. Wiesławowi Sadurskiemu za podłączenie lamp na cmentarzu. Bóg zapłać !
  10. Bardzo prosimy o ewentualne zgłoszenie chęci ofiarowanie choinki z własnego ogródka do kościoła w przypadku konieczności wycięcia.
  11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Hieronima Majewskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.