1. Jako nasze istotne przygotowanie do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia jest skorzystanie z sakramentu pokuty. W naszej parafii spowiedź jutro tj. w poniedziałek od 9.00 do 9.30, oraz 16.00 do 16.30 w obu kościołach. Po spowiedzi o 16.30 Msza. Oprócz tego w tym tygodniu okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami.
  2. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Jednym z jej elementów jest wieczerza wigilijna, do której zasiadamy z naszymi najbliższymi. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie tylko pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. Centralnym wydarzeniem jest uroczysta Msza Św. zwana Pasterką, którą sprawować będziemy w Dąbrowie o 22. 00 oraz w Boluminku o 24.00.
  3. W związku z wieczerzą wigilijną przypominamy, że jest to wieczerza postna i bez alkoholu. Zastanówmy się czy w naszym otoczeniu, w rodzinie nie ma osób samotnych, które zasiadłyby z nami do wigilijnego stołu. Pomyślmy też czy jesteśmy ze wszystkimi pogodzeni i pojednani, aby nie zasiadać do wieczerzy z zadrą w sercu.
  4. Z myślą o rodzinach, osobach w trudnej sytuacji materialnej prowadzimy akcje „świąteczna paczka” przez składanie darów w postaci artykułów spożywczych czy słodyczy, którą przeprowadzamy w naszych kościołach i sklepach naszej parafii do 22 grudnia.
  5. Chorych ze świąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 23 grudnia. Prosimy zgłaszać dodatkowych chętnych.
  6. W wigilię 24 grudnia spotkanie opłatkowe dla ministrantów i scholii w salce katechetycznej o godzinie 14. 00 w Boluminku.
  7. Serdecznie zapraszamy i prosimy o pomoc chętnych do ubierania choinek i stawiania żłobków w naszych obu kościołach 23 grudnia od godziny 10.00.
  8. Dziś po Mszy o godzinie 12.00 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  9. W Boże Narodzenie 25 grudnia nie będzie Mszy w Dąbrowie o godzinie 7.30. Msze w Święta 25 i 26 XII sprawujemy według porządku niedzielnego. 26 grudnia kolekta przeznaczona na potrzeby naszej katedry w Toruniu.