1. W dwie ostatnie niedziele liturgia ukazywała nam Chrystusa jako Światło świata, w blasku którego żyje wspólnota Jego uczniów, zmierzająca do zbawienia. Natomiast dzisiejsze czytania pokazują nam, że również i każdy z nas, jeżeli będzie wykonywał dobre czyny, to tym światłem będzie obdzielał innych. A przez to będzie tak niezbędnie potrzebny drugiemu człowiekowi jak sól i światło. Warto więc zadać sobie pytanie, czy nasze życie jest światłem dla innych?
  2. W dniu 11 lutego (sobota) we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes obchodzimy Międzynarodowy Dzień Chorego. Wydarzenie to uwrażliwia nas na sprawy ludzi starszych i chorych, ale przede wszystkim mobilizuje nas do okazywania uczynków miłosierdzia wobec tych ludzi.
  3. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.
  4. W związku z zaleceniami powizytacyjnymi Ks. Biskupa porządkujemy i usprawniamy administrowanie naszego cmentarza. Wprowadziliśmy rejestr komputerowy grobów oraz miejsc zarezerwowanych i wolnych. Pomaga to nam w załatwianiu różnych spraw związanych z cmentarzem. Umożliwia nam to również zorientowanie się co do terminów opłat tzw. „pokładnego”, czyli za miejsce grobu. Przy okazji przypominamy, że w związku z pogrzebami miejsce jest opłacone na 20 lat. Po upływie tego czasu należy przedłużyć opłacenie tego miejsca na 10 lub 20 lat. Na stronie internetowej parafii są też sygnalizowane terminy upływu czasu opłaty. W najbliższym czasie odnotowane zostaną dokonane rezerwacje miejsc. W razie wątpliwości prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym w Boluminku, które jest czynne w tygodniu po Mszach Św.