Ogłoszenia parafialne - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 26 Luty 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszej liturgii Pan Jezus przypomina nam, że naszą troską powinno stać się zabieganie o Boże Królestwo i Jego sprawiedliwość. Pomocą w tej trosce o zbawienie niech będzie dla nas nadchodzący czas Wielkiego Postu. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
  2. W środę przypada Popielec – rozpoczynający czas w Wielkiego Postu. W środę Popielcową na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze w tym dniu sprawować będziemy w Boluminku o 9.00 i 16.00 natomiast w Dąbrowie o 17.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypominamy, że w piątki również obowiązuje post jakościowy, czyli nie spożywamy w tym dniu pokarmów mięsnych. W dniu tym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową połączoną ze Mszą Św. z kazaniem pasyjnym w Boluminku o 16. 00 a w Dąbrowie o 17.30. W niedzielę przed Mszami Świętymi będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
  4. We wtorek przypada 3 rocznica złożenia urzędu przez papieża Benedykta XVI, w związku z tym dzień ten został ogłoszony dniem modlitwy w intencji papieża seniora. Pamiętajmy o Nim w naszych osobistych modlitwach.
  5. W sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź przed Mszami Świętymi, a w sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami.
  7. Jak wspomnieliśmy tydzień temu w naszej parafii od przyszłej niedzieli 5 marca rozpoczynamy doroczne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi dla nas: Ks. Janusz Tomczak proboszcz parafii Św. Jana na Fordonie Bydgoskim razem z grupą animatorów Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji Bydgoskiej.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Helenę Stawską. Natomiast w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Jana Kaizer o godzinie 14.00, a we wtorek o 13.00 pogrzeb śp. Danuty Mrozińskiej – Gryszówki i o 14.30 pogrzeb śp. Barbary Jarockiej. Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu w naszych modlitwach.
  9. Od pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu tj. 5 marca w parafii Św. Bartłomieja w Unisławiu rozpoczną się dekanalne kurs przedmałżeński po Mszy Św. o godzinie 16.00 w salce.
  10. W naszej gminnej przychodni w Dąbrowie można skorzystać z bezpłatnego badania wzroku w dniu 9 marca od 9.00 do 10.00. Wcześniej należy się zarejestrować numer telefonu i szczegóły na plakacie w gablocie.