Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 05 Marzec 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

1. Wielki Post, który rozpoczęliśmy w środę popielcową jest czasem szczególnej pracy nad sobą i naszymi słabościami. Usuwajmy ze swojego życia to wszystko, co oddala nas od Boga i ludzi, a rozwijajmy te talenty, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.
  2. W naszej parafii rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 8 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi do nas ks. Janusz Tomczak – proboszcz parafii Św. Jana z Fordonu wraz z grupą ewangelizacyjną Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej. Spowiedź dla dzieci i młodzieży do południa a dla dorosłych po południu podczas Mszy Świętej. Bardzo prosimy, aby podczas rekolekcji dla dzieci i młodzieży w Dąbrowie do południa nie parkować samochodami na ulicy Młyńskiej.
  3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży bierzmowanej, szkół średnich i młodzieży starszej. Prosimy obecnych na tej Mszy Świętej o przekazanie tej informacji młodzieży w rodzinie lub znajomym.
  4. Dzisiaj w parafii Św. Bartłomieja w Unisławiu rozpoczyna się dekanalny kurs przedmałżeński po Mszy o 16.00 w salce.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w piątek Droga Krzyżowa połączona ze Mszą Świętą i kazaniem pasyjnym o 16.00 w Boluminku i 17. 30 w Dąbrowie. Zwracamy szczególną uwagę na uczestniczenie w nich dzieci przygotowujących się do I Komunii i kandydatów do bierzmowania, a także pozostałe dzieci i młodzież.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę o 12.00 w Boluminku i katechezę.
  7. Dziękujemy za złożone ofiary na kolektę, która jest przeznaczona dla Ojca Rekolekcjonisty oraz grupy ewangelizacyjnej. Natomiast w przyszłą niedzielę kolekta specjalna a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy Ad Gentes przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W piątki na Drodze Krzyżowej tradycyjnie kolekta przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu pożegnaliśmy: Jana Kaizer, Barbarę Jarocką, Danutę Mrozińską – Gryszówkę, Bolesławę Kwiatkowską. Natomiast we wtorek o 14.00 odbędzie się pogrzeb Mirosława Ziółkowskiego. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.
  9. W czwartek 9 marca w naszej gminnej przychodni można bezpłatnie zbadać wzrok od 9 do 10. Wcześniej należy zarejestrować się numer telefonu i szczegóły w gablocie.