Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Niedziela, 23 Kwiecień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Rozpoczynając swój pontyfikat w roku 1978 Św. Jan Paweł II nawoływał: „Nie lękajcie się ! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” Od nas zależy, czy przyjmujemy Chrystusa, jako naszego Pana i Zbawiciela. Podstawą tej przemiany życia jest niewątpliwie sakrament pokuty, który pozwala nam stanąć w prawdzie o sobie samym i naszej relacji z Jezusem Miłosiernym. W pierwszą niedzielę po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Jana Pawła II 30 kwietnia 2000 roku podczas kanonizacji św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
  2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii
    15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów - ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
  3. Wchodzimy w ostatni etap przygotowania do sakramentu bierzmowania. Od tego tygodnia kandydaci do bierzmowania przychodzą na spotkania w poniedziałek, środę i piątek na godzinę 18.00 w Boluminku. Po spotkaniu wszyscy uczestniczą we Mszy Św. Sakramentu udzieli Ks. Biskup Józef Szamocki 18 maja o godzinie 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 w Boluminku odbędzie się Msza Św. w intencji strażaków z okazji Dnia Strażaka.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Bożenę Wiwatowską. Natomiast w poniedziałek o godzinie 13.30 odbędzie się pogrzeb śp. Zdzisława Majchrzak i w środę o 13.30 pogrzeb śp. Felicji Śpiąkowskiej. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.