Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Niedziela, 28 Maj 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnieniem ukoronowania całego życia mesjańskiego Jezusa Chrystusa. Zbawiciel, jako Syn Boży zasiada po prawicy Ojca. Dla nas przed Wniebowstąpieniem zostawia Swój testament: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” Czy jestem wierny temu testamentowi?
  2. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta o godzinie 10.00 w Boluminku. Pozostałe Msze sprawować będziemy o 7.00 w Dąbrowie i 8.00 w Boluminku. Dzieci gromadzą się o 9.45.
  3. Spowiedzi Święte dzieci w sobotę 3 czerwca w trzech grupach:
    9.00 – Klasa III A
    10.00 – Klasa III B
    11.00 – Klasa III C i pozostałe
    Spowiedź dla dorosłych w piątek od 16.30 do 17.00 oraz dodatkowo w sobotę przed Mszami Świętymi w Dąbrowie 17.30 i Boluminku 19.00.
    Ostatnie próby dzieci w piątek o 18.00.
    W Czwartek sprzątanie kościoła i obejścia a także parkingu od 16.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w: poniedziałek – św. Urszulę Ledóchowską, środę – święto Nawiedzenia NMP, czwartek – św. Justyna męczennika, w sobotę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników, a ponadto przypadają pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania, w pierwszy piątek – spowiedź przed Mszami i sobota. W sobotę odwiedzimy chorych – z racji spowiedzi rozpoczniemy objazd godzinę później niż zwykle.
  5. Dzisiaj odpust w Nawrze ku czci MB Wspomożycielki Wiernych- suma o 12.00
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Wacława Podlasińskiego. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.
  7. Wczoraj rozpoczęliśmy prace związane z zakładaniem nowego cmentarza. Rozpoczęliśmy od budowy głównego ganku. Bardzo dziękujemy Panom, którzy ze swoim sprzętem zaangażowali się w te prace: p. Andrzejowi Barczyńskiemu, p. Zdzisławowi Bukowskiemu, p. Wojciechowi Chruścielowi, p. Radosławowi Ciechackiemu, p. Stefanowi Kowalskiemu, p. Mirosławowi Paziewskiemu, p. Sławomirowi Syrockiemu. Serdeczne Bóg zapłać!