Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Niedziela, 04 Czerwiec 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wpisuje się nasza parafialna Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci naszą modlitwą wypraszając im Boże błogosławieństwo, wierne trwanie w przyjaźni z Chrystusem i uświadamiając sobie naszą za nie odpowiedzialność. Uroczysta Msza o godzinie 10.00 w Boluminku. Po południu nabożeństwo dla dzieci z rozdaniem pamiątek i pamiątkową fotografią o godzinie 15.00.
  2. Od jutra przeżywamy tzw. Biały Tydzień. Dzieci z rodzicami i swoimi bliskimi przychodzą codziennie na Mszę Św. o godzinie 19.00 w szatkach. W środę dzień misyjny. Dzieci składają swoją ofiarę na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. W czwartek udajemy się na pielgrzymkę dzieci komunijnych do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Chełmnie o godzinie 16.00. Tam uczestniczymy we Mszy Św. Dzieci jadą z rodzicami wyjazd z przed kościoła w Boluminku i Dąbrowie. Powrót ok. godziny 20.00.
  3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Ten tytuł potwierdził w 1964 roku na prośbę Polskich biskupów papież Paweł VI. Jutrzejsze święto podkreśla rolę jaką Maryja pełni wobec nas. Ponadto w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspominamy bł. Bogumiła – biskupa, za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się spowiedź wielkanocna.
  4. Rocznicę I Komunii Św. dzieci klas IV przeżywać będziemy w niedzielę 18 czerwca. Uroczysta Msza o godzinie 12.00 w Boluminku. Dzieci na próby przyjdą w tym tygodniu we wtorek i piątek na godzinę 18.15 do kościoła w Boluminku.
  5. Można jeszcze zapisywać się u Ks. Wikariusza na wakacyjny wyjazd do Zakopanego, który odbędzie się od 17 do 22 lipca. Koszt 350. Dzieci wypełniają kartę uczestnika i podpisują wraz z rodzicami regulamin, które należy oddać do 15 czerwca ostatecznie. Bez tych dokumentów wyjazd uczestnika jest niemożliwy. Wiele dzieci jeszcze nie odebrało i nie dostarczyło powyższych dokumentów.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Dawida Kłodę. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.
  7. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć
    a) Michał Syrocki, st. wolnego, Wałdowo Królewskie
    Aleksandra Kurbiel, st. wolnego, Ostrołęka
    b) Kamil Gandziarowski, st. wolnego, Otowice
    Anna Smagagowska, st. wolnego, Bydgoszcz
    c) Mariusz Serkowski, st. wolnego, Chełmża
    Kinga Pieńczewska , st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska
  8. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na prace przy zakładaniu nowego cmentarza. Przed kościołem zbiórka do puszek z ubiegłej niedzieli święta dziękczynienia przeznaczona na świątynie Opatrzności Bożej – wotum dziękczynne narodu Polskiego, budowanej na Warszawskim Wilanowie.