Ogłoszenia parafialne XII Niedziela Zwykła 25.06.2017

Niedziela, 25 Czerwiec 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XII Niedziela Zwykła 25.06.2017

1. W czasie wakacji będziemy przebywać w róznych miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę. Nie zapominajmy o uczestnictwie w niedzielę i święta nakazane. Zorientujmy się w miejscach naszego pobytu, gdzie i o której sprawowana jest Msza Św. Czas wakacyjny nie zwalnia nas z naszych chrześcijańskich obowiązków.
  2. W liturgii w tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji; w środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w czwartek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła.
  3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Odwiedzimy chorych z sakramentami.
  4. Od 1 do 5 lipca trwa odpust chełminski. Suma 2 lipca o 13.00 w farze chełmińskiej. Szczegóły w gablocie i aktuanościach na naszej stronie internetowej.
  5. Mamy jeszcze 5 wolnych miejsc na wyjazd dzieci do Zakopanego. Prosimy o kontakt z ks.wikariuszem. W niedzielę 2 lipca po Mszy Św. o 12.00 spotkanie organizacyjne, na którym oddajemy podpisane karty i regulaminy oraz dokonujemy ostatecznej wpłaty.
  6. Dziękujemy bardzo za wykonane w poniedziałek prace na naszym cmentarzu Panom: Zdzisławowi Bukowskiemu, Dariuszowi Paziewskiemu, Zbigniewowi Drążykowi, Wojciechowi i Marcinowi Człapom. Serdeczne Bóg zapłać!
  7. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za zdemontowanie dekoracji w kościele.
  8. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

a) Tomasz Polakowski, stanu wolnego, Gierkowo

Angelika Szmelter, stanu wolnego , Skłudzewo - Zapowiedź II

b) Dawid Piękoś, stanu wolnego, Ostromecko

Dagmara Magdzińska, stanu wolnego, Dąbrowa Chełmińska - zapowiedź I

9. Podajemy do informacji parafian, że ks. Biskup z dniem 28 sierpnia 2017 r. zwalnia ks. Krzysztofa
        Adamskiego z obowiązków wikariusza naszej parafii i mianuje wikariuszem parafii pw. Matki Bożej
        Zwycięskiej w Toruniu.