Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela Zwykła 2. 07.2017

Niedziela, 02 Lipiec 2017 r.

Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela Zwykła 2. 07.2017

1. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli zachęca nas do pozytywnej odpowiedzi na powołanie, którym obdarzył Bóg człowieka. Pójście jednak za tym wezwaniem oznacza rezygnacje z wszystkich dotychczas ważnych spraw, bo trzeba być w pełni wolnym, aby pójść za Chrystusem. Czy jestem na tyle wolnym aby za Nim pójść i głosić Go innym?
  2. Polecajmy w naszych osobistych modlitwach sprawę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Skorzystajmy z tej okazji jaką daje nam pierwszy czwartek.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek z odpowiednimi nabożeństwami. Ponadto w liturgii w poniedziałek święto Św. Tomasza Apostoła, w czwartek wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w sobotę wspominamy św. Jana z Dukli.
  4. Przypominając hasło roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, zechciejmy tez sami podjąć głoszenie Dobrej Nowiny wśród tych, których spotkamy na naszej drodze życia.
  5. Rozpoczęliśmy wakacje. Jest więc okazja, aby sięgnąć do katolickiej książki, która przybliży nam sprawy Kościoła, tak jak prasa katolicka rzuca światło wiary na współczesne problemy.
  6. Dziękujemy bardzo Panom za wykonane w poniedziałek prace na naszym cmentarzu przy budowie chodnika. Serdeczne Bóg zapłać!
  7. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

a) Dawid Piękoś, stanu wolnego, Ostromecko

Dagmara Magdzińska, stanu wolnego, Dąbrowa Chełmińska – zapowiedź II

b) Feliks Kalinowski, stanu wolnego, Wałdowo Królewskie

Aleksandra Sikora – Kalinowska, stanu wolnego, Wałdowo Królewskie – zapowiedź I

8. We wtorek o 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Bogusława Kociniewskiego.