1.    Św. Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie, co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od Bożej miłości.
2.    Rzeczywistość ludzkiego życia znajduje się więc pomiędzy korzystaniem z Bożej miłości, a jej odrzucaniem. Dobry nasz Ojciec wspiera nas w naszym życiu duchowym, odpuszcza nam nasze grzechy w sakramencie pokuty i wspiera nas w sprawach doczesnych, dając nam to, co jest potrzebne do naszego życia. Czy my jednak tę miłość Bożą przyjmujemy i dzielimy się nią z innymi?
3.    We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, z tym dniem związany jest obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i wieńców żniwnych. W naszej parafii w te uroczystość przeżywać będziemy odpust w Dąbrowie – sumę odpustową o godz. 1130 odprawi i kazanie wygłosi  wikariusz ks. Krzysztof Adamski w koncelebrze z ks. Jarkiem Zielińskim. Nie będzie Mszy św. w Boluminku o godz. 12.00. Spowiedź św. będzie w poniedziałek 14 sierpnia w Dąbrowie od 1700 do 1730, a w Boluminku od 1830 do 1900. Dziękujemy bardzo osobom przygotowującym naszą świątynię w Dąbrowie poprzez sprzątanie i dekorowanie, a więc p. Zenonie Zakurzewskiej, p. Marii Koenner, p. Wiesławie Salwin, p. Zdzisławowi i Kasi Bukowskim, p. Olesławie Muchewicz z Weroniką i Jackiem. Serdeczne Bóg zapłać!
W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy następujące wspomnienia liturgiczne: 
w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego: w środę św. Stefana Węgierskiego, w czwartek św. Jacka.
4.    Bardzo cieszymy się, że rozpoczęły się prace konserwatorskie na sklepieniu kościoła w Dąbrowie. Z tej okazji dziękuję bardzo p. Emilowi Ginter z Otowic za użyczenie i ustawienie rusztowania. Jest to bardzo cenna pomoc, za którą serdeczne Bóg zapłać!
Dzisiaj kolekta specjalna przeznaczona na podjęte już prace konserwatorskie na sklepieniu kościoła w Dąbrowie.
5.    Na ekranach polskich kin można oglądać film „Fatima. Ostatnia Tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich gorąco zachęcamy na wybranie się do kina, tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. „Fatima. Ostatnia Tajemnica” – w kinach od 18 sierpnia.
6.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Marzenę Opaczyk z Bolumina. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

7.    Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
a)    Daniel Pietras, st. wolnego, Bolumin
     Paulina Ziółkowska, st. wolnego, Bolumin (Zapowiedź II)

b)    Marcin Gasin, st. wolnego, Chełmno
         Natalia Jagusztyn, st. wolnego, Dąbrowa – Linie (Zapowiedź II)

c)    Łukasz Słowik, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska
         Danuta Kuter, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska (Zapowiedź II)

d)    Rafał Bieżuński, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska
         Judyta Kończewska, st. wolnego, Unisław   (Zapowiedź I)

e)    Mateusz Bednarski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska
Angelika Bachurzyńska, st. wolnego, Trzeciewiec (Zapowiedź I)

f)    Rafał Wall, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska
Angelika Maciejak, st. wolnego, Bydgoszcz, par. MB Królowej Męczenników ( Zapowiedź I)

8.     Pragnę przypomnieć, że biuro parafialne czynne jest w ciągu tygodnia po Mszach świętych. 
 Msze są w Dąbrowie o 17.30; w Boluminku o 19.00.