1. Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życia ludzkiego. Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było ono czytelnym znakiem dla tych, którzy błądzą i nie mogą odnaleźć drogi do domu Ojca.
 2. W sobotę 26. 08 przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, zechciejmy jak najgoręcej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny. Oprócz tej uroczystości w tym tygodniu wspominamy – w poniedziałek św. Piusa X, papieża, w czwartek św. Bartłomieja, apostoła.
 3. W sobotę przeżywać będziemy dożynki gminne w Otowicach. Rozpoczęcie Mszą św.
  o godz. 1400. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędą się dożynki Diecezjalne w Grzybnie – Msza św. o godz. 1400. W przyszłą niedzielę również odpust w Unisławiu ku czci św. Bartłomieja – suma 1200.
 4. Dziękuję bardzo za pranie szat liturgicznych i bielizny kielichowej paniom: Krystynie Pobudkiewicz, Mariannie Lewandowskiej i Gabrieli Syrockiej z Wałdowa. Serdeczne Bóg zapłać!
 5. Dziękuję bardzo za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolektę specjalną. Bóg zapłać!
 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Wandę Romanowską. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
 7. W przyszłą niedzielę ks. Wikariusz Krzysztof Adamski odprawi Mszę św. pożegnalną o 1030 w Dąbrowie i o 1200 w Boluminku.
 8. 28 sierpnia, w poniedziałek odbędzie się pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 600.
  Koszt 30 zł. Bardzo proszę zapisywać się w zakrystii.

Przy okazji ponownie przypominam, że biuro parafialne czynne jest w tygodniu po Mszach św.

 1. Dziękuję bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu za pomoc w pracach przy odwilgoceniu murów kościoła w Boluminku oraz panu Andrzejowi Gratkowskiemu z synem za usunięcie niewielkiej szkody powstałej po ostatniej nawałnicy na dachu kościoła w Boluminku. Serdeczne Bóg zapłać!
 2. Zapowiedzi przedślubne:
 • Rafał Bieżuński, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Judyta Kończewska, st. wolnego, Unisław (Zapowiedź II)

 • Mateusz Bednarski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Angelika Bachurzyńska, st. wolnego, Trzeciewiec (Zapowiedź II)

 • Rafał Wall, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Angelika Maciejak, st. wolnego, Bydgoszcz, par. MB Królowej Męczenników ( Zapowiedź II)