1. Wczoraj, 26 sierpnia przeżywaliśmy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Już ponad 600 lat NMP patronuje Polsce z Jasnej Góry. Razem z naszą Ojczyzną przeżywała radość Jej rozwoju, ale także Jej smutek upadku. To od jasnogórskiego tronu ciągle wychodził impuls do podejmowania działań obronnych Ojczyzny. Z całej Polski wędrują rzesze rodaków, wypraszając potrzebne łaski dla całej Ojczyzny i każdego z nas. Warto wspomnieć, że 8 września obchodzić będziemy jubileusz 300 rocznicy koronacji obrazu Jasnogórskiego koronami papieskimi.
  2. Dzisiaj przeżywamy Diecezjalne Dożynki w Grzybnie – Msza pod przewodnictwem Ks. Biskupa o 14.00. także dzisiaj w Unisławiu odpust ku czci Św. Bartłomieja- suma o 12.00. w dniu dzisiejszym żegnamy Ks. Krzysztofa Adamskiego, który przechodzi do pracy w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu. Msze św. dziękczynne ks. Krzysztof odprawi w Dąbrowie o 10.30 i Boluminku o 12.00. bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Wikariuszowi za 5 lat pracy w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej na nowej placówce. Szczęść Boże! Od jutra swoją posługę w naszej parafii rozpocznie ks. Bartosz Fiałkowski, przybywający do nas z Działdowa, poprzedniej swojej parafii.
  3. Jutro wyrusza nasza pielgrzymka do Lichenia. Mamy już komplet uczestników. Jeszcze kilka osób prosimy o podanie numeru PESEL. Wyjazd o 6.00 sprzed kościołów, powrót ok. 20.00.
  4. W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w 1939 roku i całego okresu II Wojny Światowej. W Dąbrowie zapraszamy do udziału we Mszy św. o 10.30 w intencji poległych i pomordowanych w wyniku działań wojennych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 17.00 do 17.30 w Dąbrowie i od 18.30 do 19.00 w Boluminku oraz pierwsza sobota miesiąca – odwiedzimy chorych z sakramentami.
  6. Niebawem rozpoczniemy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny – 4 września w poniedziałek, zarówno w szkole jak i w kościele. Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona o 9.00 w Dąbrowie – podczas Mszy dzieciom klas I Szkoły Podstawowej zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne. W szkole rozpoczęcie roku o 8.00 – grupa starsza (klasy 4-7 i Gimnazjum) oraz o 10.00 grupa młodsza (klasy 0 i 1-3 SP). Warto się zmobilizować i w pierwszy piątek miesiąca przystąpić do spowiedzi, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym Roku Szkolnym. Spowiedź w piątek 1 września od 17.00 do 17.30 w Dąbrowie i od 18.30 do 19.00 w Boluminku.
  7. Dziękujemy bardzo Panom Zdzisławowi Bukowskiemu i Józefowi Magdziarz za prace przez 3 dni przy zakładaniu drenarki i instalacji kanalizacyjnej odprowadzającej wodę z rynien kościoła w Boluminku. Panu Bukowskiemu dziękuję za ofiarowanie części materiałów. Serdeczne Bóg zapłać!