1. W piątek, 8 września święto Narodzenia NMP – popularne zwane świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związany jest obrzęd błogosławieństwa ziarna i nasion. Czcząc Najświętszą Maryję Pannę w tym dniu pamiętajmy, że 300 lat wcześniej nałożono korony na cudowny obraz jasnogórski. Polecamy tego dnia w naszych modlitwach zarówno tych, którzy strzegą obrazu Matki Bożej, a więc Ojców Paulinów, jak i wszystkich pielgrzymów wędrujących do Jej tronu. W tym dniu Msze święte jak w ciągu tygodnia, a podczas każdej z nich będziemy odmawiać Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi i nastąpi obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

2. W przyszłą niedzielę odpust parafialny w Czarżu ku czci Narodzenia NMP– suma o godz. 12.00. 

3. Jutro, w poniedziałek 4 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
i katechetycznego zarówno w szkole, jak i w kościele. Msza św. z tej okazji w Dąbrowie o godz. 9.00. Natomiast rozpoczęcie w szkole o godz. 8.00 grupa starsza,
a o godz. 10.00 grupa młodsza.

4. Także jutro 4 września o godz. 18.00 Mszą św. rozpoczęcie wieczystej adoracji w Boluminku. Natomiast o godz. 24.00 nastąpi przeniesienie adoracji do kościoła
w Dąbrowie. Zakończenie we wtorek Mszą św. o godz. 18.00. Program adoracji wywieszony jest w gablotach.

5. W sobotę, 16 września o godz. 19.30 nastąpi inauguracja II Festiwalu Muzyki Sakralnej „Musica Vera – Muzyka Nowych Świątyń” w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Toruniu na Skarpie.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz ofiar burz i nawałnic.

7. Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej parafii Ks. Bartosza Fiałkowskiego, który dekretem Ks. Biskupa 28 sierpnia rozpoczął pracę duszpasterską w naszej wspólnocie. Życzymy Księdzu obfitych Bożych łask na tę posługę i dobrego samopoczucia wśród nas. Szczęść Boże!

8. W piątek, 8 września dożynki sołeckie w Wałdowie Królewskim. Msza św.
przy remizie o godz. 15.00.

9. Dziękuję bardzo p. Andrzejowi Gratkowskiemu i jego synowi Kamilowi za usunięcie nieszczelności na dachu kościoła w Dąbrowie, a p. Wiesławowi Żmijewskiemu za użyczenie wysięgnika. Serdeczne Bóg zapłać.