1. Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedną z form umacniania w wierze jest upomnienie braterskie, o którym wspomina już prorok Ezechiel, a któremu nową formę nadaje Jezus Chrystus stopniując upomnienie: najpierw w cztery oczy, później wobec jednego lub dwóch świadków, a ostatecznie wobec Kościoła. Stosowanie tego Chrystusowego nakazu jest potrzebne również i dzisiaj. Czy jednak mamy odwagę, aby upomnieć swojego brata?

2. Dzisiaj odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP w Czarżu – suma odpustowa o godz. 12.00. 

3. Dzisiaj również zbiórka do puszek na rzecz ofiar burz i nawałnic. Dajmy wyraz naszej wrażliwości i solidarności z poszkodowanymi.

4. W czwartek, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy tej okazji zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż.

5. W piątek wspomnienie NMP Bolesnej, a w sobotę Świętych męczenników - Korneliusza i Cypriana.

6. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do I Komunii św. i bierzmowania. W przyszłą niedzielę spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku. 

7. Parafia w Czarżu organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniu 23 września (sobota), na którą również zaprasza chętnych z naszej parafii. Koszt 40 zł. Prosimy zgłaszać się w zakrystii lub u p. Stefana Flisikowskiego – telefon podany jest w gablocie, a także u Ks. Mirosława Kaźmierskiego.

8. Wyjątkowo kolekta specjalna będzie w przyszłą niedzielę, czyli w trzecią niedzielę miesiąca 17 września.

9. Dziękuję bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu i Józefowi Magdziarzowi za zaangażowanie się w końcowe prace zakładania drenażu wokół kościoła w Boluminku. Bóg zapłać.

Dziękuję również panom Andrzejowi Barczyńskiemu, Zdzisławowi Drążykowi, Dariuszowi Paziewskiemu, Edwardowi Mrugale z synem Damianem i Wojciechowi Chruścielowi za położenie połowy kostki na chodniku cmentarnym.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Otylię Ciechacką. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

11. W sobotę 16 września Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Dąbrowie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.