1. W Modlitwie Pańskiej mówimy: „ i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom” i to wezwanie zawiera liturgia słowa dzisiejszej niedzieli. Wszelką więc odpłatę za popełnione przeciw mnie grzechy powinniśmy pozostawić Bogu. Czy jednak tak postępujemy i tak żyjemy?

2. Przy okazji dzisiejszej refleksji biblijnej warto zastanowić się nad ty, czy w naszym życiu nie ma jakichś zastarzałych waśni, które nie pozwalają nam i naszym bliźnim trwać w Miłości Boga? A jeżeli tak, to warto podjąć działania, aby tę sytuację zmienić.

3. Dzisiaj spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w Boluminku po Mszy św. o godz. 12.00. Jutro wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Warto przypomnieć sobie jego życie i zadać pytanie: Czy naśladujemy jego pobożność i gorliwość życia?

4. W czwartek wspomnienie św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę św. Pio z Pietrelciny.

5. W najbliższą sobotę 23 września serdecznie zapraszamy do salki katechetycznej dzieci i młodzież, którzy chcieliby włączyć się w grupy parafialne i odkrywać oraz realizować swoje talenty:

- na godz. 11.00 – Schola Parafialna,

- na godz. 11.30 – Ministranci i Lektorzy.

6. Dziękuję bardzo za ofiarność w zbiórce na pomoc ofiarom burz i nawałnic. Serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj kolekta specjalna, a w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzona przez Caritas Diecezji Toruńskiej.

7. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła w Grzybnie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Otylię Ciechacką i śp. Małgorzatę Stalmirską. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.