1. Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne – to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa. A także wynikający z niej nakaz przemiany własnego życia.
 2. Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Boluminku po Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w realizacji tego wezwania. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej zwłaszcza z okazji 100 rocznicy objawień maryjnych w Fatimie. Zachęca nas do jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej, czy też indywidualnie. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe w łączności z Mszą św. o godz. 16.00 w Boluminku i o 17.30 w Dąbrowie. Natomiast w ramach akcji „Różaniec do granic” zapraszamy wszystkich
  w sobotę 7 października na godz. 17.00 do Parku Wiejskiego w Dąbrowie na wspólną modlitwę różańcową. Niech to będzie nasza odpowiedź, zarówno dziadków, rodziców, młodzieży i dzieci, na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca,
  którą wyraziła w polskim Gietrzwałdzie i w portugalskiej Fatimie. W obydwu przypadkach, jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową.
  Tego dnia nie będzie już różańca po Mszy św. w Dąbrowie.
 4. Przypominamy, że od jutra Msze św. w Boluminku w dni powszednie o godz. 16.00. Natomiast Msze św. niedzielne pozostają bez zmian.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek spowiedź święta pół godziny przed Mszami świętymi, a w sobotę odwiedzimy chorych.
 6. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież klas III Gimnazjum i ich najbliższych w piątek 6 października na godz. 17.30 do Dąbrowy na Mszę św. połączoną z modlitwą uwielbienia i modlitwą różańcową.  
 7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w najbliższą w niedzielę 8 października na godz. 12.00 do Boluminka na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 8. Także w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z racji XVII Dnia Papieskiego.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, w piątek – św. Faustynę Kowalską, w sobotę – NMP Różańcowej.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Emilię Matyjakowską i Mieczysława Łoboda. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.