1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi do zbawienia,ale już od nas zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystujemy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucamy.
  2. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski, który jest okazją do przypomnienia nauki naszego Papieża Polaka i tradycyjnie zbierane są ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.
  3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i z ich rodzicami.
  4. Dziękujemy serdecznie uczestnikom wczorajszej modlitwy różańcowej w ramach akcji „Różaniec do granic”,
    a jednocześnie zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszych kościołach.
  5. W sobotę przypadnie dzień nauczycieli i wychowawców. Polećmy w ty dniu naszych pedagogów. Módlmy się, zarówno za tych, których już nie ma pośród nas – prosząc dla nich o życie wieczne, jak i za tych, którzy przemierzają drogę do domu Ojca, aby Dobry Bóg obdarzał ich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
  6. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienia: w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka, a w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.
  7. Mała grupka pielgrzymów z Ks. Proboszczem przywiozła figurki Matki Bożej Fatimskiej do naszych kościołów. Zostały one umieszczone na bocznych ołtarzach. Po Mszach św. będziemy odmawiać modlitwę poświęcenia się Fatimskiej Królowej Różańca.
  8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o segregowaniu śmieci. Szczególnie osobno składajmy śmieci kompostowe. Przy okazji prosimy o podawanie lokalizacji grobu na cmentarzu (sektor, rząd i miejsce) załatwiając pozwolenie na stawianie nagrobka lub opłacając miejsce na cmentarzu.