1. Chrystus naucza, że najważniejszym przykazaniem jest miłość Boga i bliźniego.
  Jest ono tak ważne, ponieważ jego wzorem jest miłość Boga do człowieka, która wyraziła się w oddaniu życia przez Syna Bożego dla naszego zbawienia. Człowiek praktykując to przykazanie próbuje naśladować miłość Stwórcy.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Zadajmy sobie pytanie o to, jak troszczymy się o nasze kościoły i jak bardzo wspieramy ich utrzymanie i renowację. Ale jeszcze ważniejszym pytaniem jest, jak troszczymy się o świątynię Boga, którą jesteśmy my sami.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w piątek – przeżywać będziemy pierwszy piątek miesiąca – spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św., a w sobotę wspomnienie Karola Boromeusza i z racji pierwszej sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada u nas Msze św. – w Dąbrowie tylko o godz. 7.30, natomiast w Boluminku o godz. 9.00 i głowna Msza św. z procesją na cmentarz o godz. 12.00.
  W Dzień Zaduszny - 2 listopada Msze św. w Boluminku z procesją na cmentarz o godz. 9.00 i 16.00, natomiast w Dąbrowie o godz. 17.30 w intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii.
 5. Z racji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy
  do modlitwy w intencji zmarłych, a także do zatroszczenia się o ich groby – przy okazji prosimy, by przy porządkowaniu grobów pamiętać o segregacji śmieci.

  Bardzo ważnym jest by docenić wartość modlitwy, Mszy św. i Komunii św. oraz odpustów ofiarowanych w intencji zmarłych. Jest to jedyna forma miłości bliźniego, jaką możemy okazać tym, którzy od nas odeszli. W Dzień Zaduszny i przez całą oktawę można zyskać odpust zupełny przez pobożne nawiedzenie cmentarza i dowolną modlitwę za zmarłych, będąc w stanie łaski uświęcającej. Jednocześnie zapraszamy, aby w tych dniach uczestniczyć we Mszy św. o godz. 16.00 w Boluminku.
 6. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych tradycyjnie składamy ofiary
  na tzw. wypominki w Boluminku w bocznej kruchcie i w zakrystii. Na stoliku pod chórem wyłożone są specjalne kartki. Zapisując naszych zmarłych prosimy podać godz. Mszy św., przed którą będą one wspominane.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka podpisów
  pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każda osoba pełnoletnia, która poda swój nr pesel. Powstrzymajmy wspólnie zabijanie nienarodzonych dzieci, bo w Polsce – w naszym katolickim kraju, ponad 90 % aborcji to zabijanie dzieci podejrzewanych tylko o chorobę lub upośledzenie. I nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa aborcję, nie udziela się mu pomocy, bo polskie prawo na to pozwala. Jednak pamiętajmy, że wspólnie możemy to zmienić.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Greń i śp. Stefanię Jurkiewicz. Polecajmy ich w naszych modlitwach.