1. Dzisiaj Ewangelia wzywa słuchaczy słowa Bożego, aby zadali sobie pytanie, czy są wierni swojemu Mistrzowi Jezusowi Chrystusowi.
    Nie wystarczy bowiem poprzestać tylko na powtarzaniu słów Mistrza,
    ale trzeba najpierw własnym życiem pokazać, że nimi się żyje na co dzień.
  2. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzeniem cmentarza i zyskaniem odpustu zupełnego, który można ofiarować w intencji zmarłych. Przypominamy również o możliwości wsparcia modlitwą tych, którzy odeszli poprzez tzw. wypominki.
  3. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: w czwartek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego; w sobotę – św. Marcina z Tours.
  4. W sobotę 11 listopada Mszę św. jak w niedzielę, ponieważ przeżywać będziemy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy naszej Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. W tym dniu na godz. 10.30 zapraszamy do Dąbrowy na Mszę św. w intencji poległych i pomordowanych z procesją modlitewną pod pomnik.
  5. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijanie poczętych, a chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każda osoba pełnoletnia, która poda swój nr pesel lub numer telefonu.