Ogłoszenia parafialne na niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela, 26 Listopad 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświat została ustanowiona przez papieża Piusa XI w 1925 r. jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie.
  2. Liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus jest dobrym Pasterzem, który troszczy się o swoje owce, że dla nich umarł i zmartwychwstał i wreszcie ukazuje nam prawo miłości Boga i człowieka, jako praktyczną realizację Jego nauki.
  3. Dzisiaj uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma o godz. 12.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy we czwartek św. Andrzeja Apostoła oraz przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  5. Mamy za co dziękować Panu Bogu, bo każdy z nas otrzymuje łaski, które może nie zawsze zauważamy. Dlatego w najbliższy piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30 do Dąbrowy i po Eucharystii na modlitwę dziękczynienia i uwielbienia Dobrego Boga. Zaproszenie to kierujemy do wszystkich, a szczególnie do ludzi młodych i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  6. Za tydzień I niedziela Adwentu i rozpoczniemy nowy rok liturgiczny w Kościele Katolickim. Tego też dnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku nowi chłopcy zostaną oficjalnie włączeni do grona ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość, aby wspólnie powierzać tych młodych ludzi opiece Boga i naszych Patronów oraz modlić się, by z tej szczególnej grupy, ale i z naszej parafii Bóg powoływał nowych kapłanów.