Ogłoszenia parafialne na Boże Narodzenie - św. Szczepana.

Niedziela, 31 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na Boże Narodzenie - św. Szczepana.

1. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszych świątyń na Święta przez sprzątanie, strojenie choinek i stawianie żłóbków - serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy Państwu Danucie i Romanowi Adamskim za ofiarowane kwiaty, Panu Adamowi Wołoch za wykonanie stojaków do choinek, Panom strażakom za zawieszenie lampek na świerkach przy kościele i plebanii - serdeczne Bóg zapłać! Wyrażamy także wdzięczność naszej scholii pod kierownictwem państwa Haliniak za piękne ubogacenie liturgii śpiewem i muzyczną oprawę – Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy za włączenie się w akcję „Świąteczna paczka” – ofiarodawcom i właścicielom sklepów – serdeczne Bóg zapłać.
  3. Pragniemy wyrazić uznanie dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom, a także wszystkim uczestnikom za udział w Roratach, jako przygotowanie do przeżycia Świąt.
  4. Dzisiaj kolekta dla Bazyliki Katedralnej w Toruniu.
  5. W tym tygodniu przeżywamy liturgiczne wspomnienia: w środę św. Jana - apostoła i ewangelisty, w czwartek zaś św. Młodzianków –męczenników.
  6. Za tydzień Niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz wspomnienie św. Sylwestra. Jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. dziękczynno-błagalna w Boluminku o godz. 9.00, a w Dąbrowie o godz. 10.30. Wieczorem Mszy św. nie będzie. W tą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  7. W przyszła niedzielę także nabożeństwo przy żłóbku po Mszach św. Serdecznie zapraszamy dzieci do prezentacji śpiewu kolęd czy recytacji wierszyków.
  8. W naszej Ojczyźnie integralną częścią okresu Bożego Narodzenia jest wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Jest to spotkanie duszpasterzy z wiernymi na wspólnej modlitwie, szczerej rozmowie i udzieleniu błogosławieństwa Bożego na następny rok. Kolędy rozpoczynamy 29 grudnia br. W Sylwestra i Nowy Rok kolędy nie będzie. W czasie kolęd Msze św. będą odprawiane codziennie o godz. 8.00 w Dąbrowie i o godz. 9.00
    w Boluminku.