Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą.

Niedziela, 28 Styczeń 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą.

1. W tym tygodniu, w piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uobecniamy w tym dniu wydarzenia związane z przyniesieniem do świątyni jerozolimskiej Dzieciątka Jezus i ofiarowania Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy na Mszę św. z gromnicami, które będą poświęcone w czasie liturgii. Z tym świętem związany jest Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia, oprócz Mszy św. popołudniowych – o godz. 16.00 w Boluminku i o godz. 17.30 w Dąbrowie, będzie także Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku.
  2. W sobotę, 3 lutego przeżywamy wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła. Na Mszach św. przyjmiemy specjalne błogosławieństwo. Natomiast w środę 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko.
  3. Przeżywać będziemy także pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek spowiedź św. pół godziny przed Mszami św. Natomiast swoich chorych ks. Proboszcz odwiedzi w sobotę, natomiast ks. Bartosz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo już w najbliższy czwartek od godz. 9.00.
  4. W sobotę będziemy rozbierać choinki i żłóbki oraz sprzątać kościoły – w Dąbrowie od godz. 10.00, natomiast w Boluminku po pogrzebie około godz. 13.30. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy chętnych do pomocy.
  5. Zakończyły się wizyty duszpasterskie, tzw. kolędy. Dziękujemy bardzo za serdeczne i otwarte przyjęcie, za możliwość bliższego poznania się, także poznania radości, ale i problemów, za wspólną modlitwę i duszpasterskie sugestie. Serdeczne Bóg zapłać! Zachęcamy do modlitwy za wszystkich z naszej wspólnoty przeżywających jakieś problemy, trudności i w miarę możliwości służenia im pomocą.
  6. Od jutra Msze św. w dzień powszedni odprawiać będziemy jak zwykle, popołudniu.
  7. Odnośnie planów pielgrzymkowych na ten rok: - przewidziana jest pielgrzymka do Chorwacji z głównym punktem docelowym – Medjugorie, w terminie od 1 do 18 sierpnia. Koszt 935 zł. + 375€ oraz 75€ na wstępy czyli w sumie około 2.700 zł.
  8. Dziękujemy p. Zdzisławowi Bukowskiemu za ofiarowanie jednej z dmuchaw do kościoła w Dąbrowie. Serdeczne Bóg zapłać!
  9. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy od 3 niedzieli Wielkiego Postu, w dniach od 4 do 7 marca.
  10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Prosimy o zaopatrzenie się za darmo w czasopisma, które są wyłożone na stoliku pod chórem, by zorientować się o ich zawartości i ewentualnie dokonać prenumeraty dla naszych rodzin.