Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu.

Niedziela, 18 Luty 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu pod hasłem „Nawracajcie się” i „Wierzcie w Ewangelię”. To wezwania, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli przemienić nasze życie i idąc śladami Pana Jezusa wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
  2. Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiane w piątki po Mszach św. – Drogi Krzyżowe, a w niedzielę przed Mszami św. – Gorzkie Żale. Przygotowujemy się również do rekolekcji wielkopostnych, które w naszej parafii rozpoczniemy 4 marca, w 3 niedzielę Wielkiego Postu.
  3. Rozpoczął się czas wielkanocnej Komunii i spowiedzi św. Kartki do spowiedzi św. można odbierać w stałych punktach: w Dąbrowie u p. Teresy Zielińskiej na ul. Rzemieślniczej i u p. Kołodziej w sklepie przy blokach; w Wałdowie u p. Reginy Szramkowskiej na ul. Osiedlowej 11 przy Parku Jana; w Otowicach u. p. Barbary Ginter w sklepie; w Janowie u p. Leona Kociniewskiego; w Boluminku u p. Danuty Sypniewskiej w pałacu.
  4. W Ośrodku Zdrowia w Dąbrowie Chełmińskiej odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku w dniu 1 marca w godz. od 9.00 do 10.00. Można się rejestrować osobiście lub telefonicznie (52 3816034). Będzie także możliwość zakupu okularów.
  5. Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania przeżywać będziemy w naszej parafii w dniu 14 czerwca o godz. 18.00.
  6. Zespół Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej organizuje wycieczkę do Warszawy dla uczniów klas VI i VII Szkoły Podstawowej i uczniów Gimnazjum w dniach 15 i 16 marca, koszt 180 zł. W programie m.in. zwiedzanie i Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej, zwiedzanie Stadionu Narodowego i Sejmu RP, natomiast nocleg zorganizowany jest w Niepokalanowie, zapisy do 1 marca. Karty zgłoszeniowe i bliższych informacji udziela ks. Bartosz Fiałkowski.
  7. Informujemy, że nabór do publicznych przedszkoli oraz I klas szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dąbrowa Chełmińska, prowadzony będzie w następujących terminach: - postępowanie rekrutacyjne od dnia 26 lutego do dnia 3 marca 2018 roku, - postępowanie uzupełniające od dnia 28 marca do dnia 6 kwietnia 2018 roku. Dokumenty do pobrania w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.30 do 15.00 oraz na stronie szkoły.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty sp. Czesławę Kędzierską. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
  9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

► Marcin Wichowicz, st. wolnego, zam. w Skłudzewie

Monika Rosińska, st. wolnego, zam. w Boluminku – zapowiedzi II