1. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości.
 2. W czasie Wielkiego Postu skorzystamy z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania. Zechciejmy zatroszczyć się również i o naszych bliźnich służąc im naszą zachętą i własnym przykładem.
 3. Spowiedź św. przygotowująca nas do przeżycia Świąt Wielkanocnych w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę 24 marca – przed Niedzielą Palmową.
 4. Jako przygotowanie do przeżycia Świąt były rekolekcje, które są za nami. Wyrażamy nasze uznanie i wdzięczność tym, którzy zechcieli w nich uczestniczyć. Dziękujemy bardzo dyrekcji i gronu pedagogicznemu za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży naszych szkół.
 5. Zbliża się czas Męki Pańskiej i może warto zainteresować się, gdzie w naszym otoczeniu odprawiane będą misteria Męki Pańskiej, aby z nich skorzystać i unaocznić sobie wydarzenia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Przyjmujemy zapisy na parafialny wyjazd na XVIII Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową, 25 marca na godz. 16.00.
 6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
 7. Pragniemy podać do wiadomości, że na wypoczynek wakacyjny do Zakopanego mogą się wybrać także dzieci klas VII.
 8. Ponawiamy zaproszenie na wycieczkę do Warszawy dla uczniów klas V-VII i Gimnazjum. Wyjazd we czwartek o godz. 5.15 spod szkoły, a przyjazd wieczorem w piątek. Jest to okazja dla dzieci i młodzieży, aby odwiedzić cenne miejsca dla nas Polaków i poznać różne aspekty historyczne, które pomogły odzyskać nam wolność jako narodowi. Koszt 180 zł.
 9. Przypominamy również o planowanej pielgrzymce do Chorwacji, z głównym sanktuarium w Medjugorie w dniach 1-11 sierpnia br. Koszt 935 zł. + 385€. Bardzo prosimy chętnych o zdeklarowanie się w najbliższym czasie.
 10. Dzisiaj kolekta specjalna, a w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
 11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 12. Kartki do spowiedzi św. odbieramy w stałych punktach. W Dąbrowie dodatkowo można je odbierać codziennie w zakrystii kościoła w godzinach od 9.00 do 10.00.
 13. Zachęcamy do nabycia paschalików na nasze świąteczne stoły w cenie 10 zł. oraz świec ozdobnych w cenie 13 zł.
 14. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę, 18 marca po Mszy św. o godz. 12.00.
 15. We wtorek, 20 marca przeżywać będziemy wieczór uwielbienia w kościele w Dąbrowie po Mszy św. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 16. Katolickie Liceum i Szkoła Podstawowa Księży Pallotynów w Chełmnie przyjmują zapisy uczniów na nowy rok szkolny 2018/2019 i zapraszają wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Szkoły w niedzielę 18 marca br. od godz. 9.00 do 14.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i ulotkach dostępnych przy wyjściu ze świątyni.
 17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisławę Poboży. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.