Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu.

Niedziela, 11 Marzec 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości.
  2. W czasie Wielkiego Postu skorzystamy z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania. Zechciejmy zatroszczyć się również i o naszych bliźnich służąc im naszą zachętą i własnym przykładem.
  3. Spowiedź św. przygotowująca nas do przeżycia Świąt Wielkanocnych w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę 24 marca – przed Niedzielą Palmową.
  4. Jako przygotowanie do przeżycia Świąt były rekolekcje, które są za nami. Wyrażamy nasze uznanie i wdzięczność tym, którzy zechcieli w nich uczestniczyć. Dziękujemy bardzo dyrekcji i gronu pedagogicznemu za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży naszych szkół.
  5. Zbliża się czas Męki Pańskiej i może warto zainteresować się, gdzie w naszym otoczeniu odprawiane będą misteria Męki Pańskiej, aby z nich skorzystać i unaocznić sobie wydarzenia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Przyjmujemy zapisy na parafialny wyjazd na XVIII Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową, 25 marca na godz. 16.00.
  6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
  7. Pragniemy podać do wiadomości, że na wypoczynek wakacyjny do Zakopanego mogą się wybrać także dzieci klas VII.
  8. Ponawiamy zaproszenie na wycieczkę do Warszawy dla uczniów klas V-VII i Gimnazjum. Wyjazd we czwartek o godz. 5.15 spod szkoły, a przyjazd wieczorem w piątek. Jest to okazja dla dzieci i młodzieży, aby odwiedzić cenne miejsca dla nas Polaków i poznać różne aspekty historyczne, które pomogły odzyskać nam wolność jako narodowi. Koszt 180 zł.
  9. Przypominamy również o planowanej pielgrzymce do Chorwacji, z głównym sanktuarium w Medjugorie w dniach 1-11 sierpnia br. Koszt 935 zł. + 385€. Bardzo prosimy chętnych o zdeklarowanie się w najbliższym czasie.
  10. Dzisiaj kolekta specjalna, a w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
  11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
  12. Kartki do spowiedzi św. odbieramy w stałych punktach. W Dąbrowie dodatkowo można je odbierać codziennie w zakrystii kościoła w godzinach od 9.00 do 10.00.
  13. Zachęcamy do nabycia paschalików na nasze świąteczne stoły w cenie 10 zł. oraz świec ozdobnych w cenie 13 zł.
  14. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę, 18 marca po Mszy św. o godz. 12.00.
  15. We wtorek, 20 marca przeżywać będziemy wieczór uwielbienia w kościele w Dąbrowie po Mszy św. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  16. Katolickie Liceum i Szkoła Podstawowa Księży Pallotynów w Chełmnie przyjmują zapisy uczniów na nowy rok szkolny 2018/2019 i zapraszają wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Szkoły w niedzielę 18 marca br. od godz. 9.00 do 14.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i ulotkach dostępnych przy wyjściu ze świątyni.
  17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisławę Poboży. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.