1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam największe wydarzenia zbawcze, jakimi były męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Mobilizują nas one do ożywienia wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Pana Jezusa.
  2. Dzisiaj przeżywamy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, aby wspólnie czytać Pismo św. i je rozważać. Niech to będzie okazja do sięgnięcia po Słowo Boże i wprowadzenia w swoje życie praktyki częstej modlitwy tekstami biblijnymi.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 do salki parafialnej na pierwsze spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym.
  4. Jutro, tj. w poniedziałek 16 kwietnia zapraszamy na Apel Jasnogórski do Dąbrowy na godz. 21.00.
  5. Uroczysta Msza św. z okazji 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Chełmińskiej zostanie odprawiona w najbliższą sobotę, 21 kwietnia na godz. 15.00 - serdecznie zapraszamy.
  6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii św. odbędzie w przyszłą niedzielę 22 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00.
  7. W najbliższym czasie są wolne intencje, dlatego zachęcamy do zamawiania Mszy św. zarówno w intencjach dziękczynnych, błagalnych w naszych potrzebach, a także za naszych drogich zmarłych.
  8. Przypominamy o planowanej pielgrzymce do Medjugorie w dniach 1-11 sierpnia br., która jest przeznaczona dla wszystkich chętnych, także z poza naszej parafii. Koszt 935 zł. + 385€. Bardzo prosimy chętnych o zdeklarowanie się jak najszybciej i wpłatę 500 zł. wraz z podaniem danych.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali niedzielę Dobrego Pasterza. Ogarniemy naszą modlitwą kapłanów, a szczególnie prosić będziemy o nowe powołania do kapłaństwa, życia zakonnego oraz misyjnego z naszej wspólnoty parafialnej.
  10. W mijającym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Kazimierza Lipskiego. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.
  11. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Jarocki Maciej, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej

  Skrzesińska Marika, st. wolnego, zam. w Bydgoszczy (zapowiedzi I)