Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocy.

Niedziela, 29 Kwiecień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocy.

1. Dzisiaj przeżywamy naszą uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha. Sumę odpustową odprawi, a także kazanie na wszystkich Mszach św. wygłosi Ks. Aleksander Młodecki. Dziękujemy bardzo Ks. Olkowi za tę posługę. Bóg zapłać.
  2. We wtorek rozpocznie się maj, miesiąc, z którym związane są nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. W wielu parafiach wierni gromadzą się przy figurach i krzyżach przydrożnych, aby w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszych świątyń, które będą przeżywane w łączności z codziennymi Mszami św.
  3. We wtorek także odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika w Trzebczyku.
  4. W czwartek, 3 maja, obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tego dnia, jak w każdą niedzielę i podczas każdej nastąpi odnowienie Milejnijnego Aktu Oddania Polski Matce Bożej Królowej Polski.
  5. Od piątku, 4 maja, rozpoczynamy spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. o godz. 18.00 w Boluminku.
  6. W tym tygodniu czcić będziemy: we wtorek – św. Józefa Rzemieślnika; w środę – św. Atanazego; w piątek – św. Floriana, patrona strażaków.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę odwiedzimy chorych.
  8. W przyszłą niedzielę spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa.
  9. Dziękujemy bardzo p. Kaczor za przygotowanie kapliczki św. Wojciecha na odpust. Bóg zapłać!
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zygmunt Kuligowski i śp. Jan Kupiec. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.
  11. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Dawid Słojewski, st. wolnego, zam. w Bydgoszczy

Katarzyna Żakowicz, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej / zapowiedzi I.