Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej

Poniedziałek, 28 Maj 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie za nasze zbawienie i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.
  2. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Uroczysta Msza św. o godz. 10.00 w Boluminku, po której procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie w kościele w Dąbrowie. Przygotowujemy się do tego przeżycia duchowo przez sakrament pokuty, jak również zewnętrznie przez przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy i naszych domów. Niech udział w tej uroczystości będzie manifestacją naszej wiary i wdzięczności za obecność Chrystusa wśród nas w Eucharystii, Pozostałe Msze św. tego dnia o godz. 7.00 w Dąbrowie i o godz. 8.00 w Boluminku. W Dąbrowie podstawiony zostanie autobus o godz. 9.30, a po procesji odwiezie chętnych do Boluminka. Dzieci pierwszokomunijne i przeżywające I rocznicę Komunii św. uczestniczą w szatkach.
  3. Dzieci chętne do sypania kwiatków zapraszamy na próby w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17.00 do Boluminka.
  4. Zakończyliśmy przeżywanie Białego Tygodnia. Jeszcze raz życzymy dzieciom wiernego trwania w przyjaźni z Chrystusem przez całe życie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, a także pani katechetce Adriannie i pani Krystynie Jędrzejewskiej. Również dziękujemy panu Organiście oraz scholii z paniami – Małgorzatą Derdą i Moniką Rosińską-Wichowicz, a także służbie liturgicznej. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Za tydzień, w niedzielę 3 czerwca przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii św. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w Boluminku. Próby dzieci w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę o godz. 18.00 w Boluminku.

Spowiedź św. dla dzieci i dorosłych w piątek: w Dąbrowie w godz. 17.00 do 17.30, a w Boluminku w godz. 18.30 do 19.00.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. A w nadchodzącym tygodniu spotkania we wtorek i w środę po Mszy św. i nabożeństwie o godz. 19.00. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 14 czerwca o godz. 18.00. Sakramentu tego udzieli Ks. Bp Andrzej Suski.
  2. W tym tygodniu: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąc z odpowiednimi nabożeństwami. Ksiądz Proboszcz odwiedzi swoich chorych w sobotę, a ksiądz Bartosz w piątek od godz. 10.00.
  3. Są do nabycia nowe, piękne książki. Zostały one wyłożone na stoliku pod chórem po jednym egzemplarzu. Dlatego zapisujemy się na listę – imię i nazwisko oraz pozycja książkowa i następnie je zamówimy.