Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 03 Czerwiec 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o „Dniu Pańskim. Warto uświadomić sobie istotę tego dnia. Przypominamy – dla chrześcijan „Dniem Pańskim” jest niedziela, dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, a każdorazowy nasz udział w niedzielnej Mszy św. świadczy o tym, że wierzymy w Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie dla naszego zbawienia.
  2. Dzisiaj przeżywamy XI Święto Dziękczynienia. Zbieramy do puszek fundusz na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie jako Wotum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3-go Maja.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.
  4. Trwa oktawa Bożego Ciała – każdego dnia odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie oktawy, w czwartek, błogosławieństwo wianków i ziół. W czasie oktawy dzieci klas III i IV uczestniczą we Mszy św. i procesji w szatkach. Dziewczynki w czasie procesji sypią kwiatki.
  5. Dziękujemy bardzo wszystkim za przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie naszych świątyń i czterech ołtarzy. Za niesienie baldachimu, chorągwi i feretronów, dziewczynkom za sypanie kwiatków i paniom za ich prowadzenie składamy Serdeczne Bóg zapłać. Podziękowania składamy także Państwu Haliniak za prowadzenie śpiewu i grę na instrumentach w czasie procesji, panu organiście i służbie liturgicznej, a także młodzieży naszej Szkoły. Dziękujemy szczególnie Strażakom za obstawę porządkową – Bóg zapłać.
  6. Dzisiaj przeżywamy Rocznicę I Komunii świętej. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w Boluminku. Uroczystość ta jest dla nas okazją do rachunku sumienia i przypomnienia, że ideałem chrześcijańskim jest pełne uczestnictwo w każdej Mszy św., czyli przystępowanie do Komunii św.
  7. Również dzisiaj odpust ku czci św. Rocha w Kijewie Królewskim – suma o godz. 12.00.
  8. Zbliża się termin udzielenia sakramentu bierzmowania. W tym tygodniu spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do tego sakramentu we wtorek, w czwartek i piątek o godz. 18.00.
  9. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna. Cieszymy się, że już rozpoczęły się prace związane z remontem więźby i dachu kościoła w Dąbrowie. Najpierw remontowi poddana zostanie wieża.
  10. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywać będziemy w piątki po Mszach św.
  11. Dzieci, które zapisały się na wyjazd wakacyjny do Zakopanego odbierają u ks. Bartosza stosowane deklaracje i zgody.
  12. Ponownie zachęcamy do zapisywania się na stoliku pod chórem, aby nabyć nasze nowe pozycje książkowe.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Władysława Brzyskiego i śp. Sebastiana Czubę. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.
  14. Składamy serdeczne gratulacje naszej scholii, która wczoraj na Festiwalu Pieśni Religijnej MAGNIFICAT zdobyła I miejsce. Gratulujemy i życzymy naszym dzieciom i młodzieży dalszych, tak pięknych i wspaniałych owoców ich talentów oraz radości z chwalenia Pana śpiewem i grą na instrumentach. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomogli w tym przedsięwzięciu – Bóg zapłać.