Ogłoszenia parafialne na Niedzielę - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Niedziela, 24 Czerwiec 2018 r.

1. Niezwykłe wydarzenia, w jakich uczestniczyli Elżbieta i Zachariasz, rodzice Jana Chrzciciela, zapowiadały również niezwykłość jego życia. Mimo to, iż dzisiaj czcimy narodziny proroka, to trzeba również zauważyć jego działalność misyjną przygotowującą do spotkania narodu wybranego ze Zbawicielem. Innym jeszcze elementem jego nauczania była bezkompromisowa walka o trwałość małżeństwa przypłacona świadectwem życia. Warto więc zauważyć tę postać w dzisiejszych, tak trudnych czasach dla wielu małżeństw.
  2. Dzieci i młodzież rozpoczęły już wakacje, również wielu dorosłych będzie wyjeżdżać poza swoje miejsca zamieszkania. Prosimy rodziców i opiekunów, aby zatroszczyli się o możliwość udziału dzieci w niedzielnej Mszy św., w miejscach, gdzie będą wypoczywać. Dzieciom i młodzieży życzymy miłych i wspaniałych wakacji.
  3. Dzisiaj odpust w Ostromecku – suma o godz. 12.00.
  4. Także dzisiaj spotkanie rodziców i opiekunów dzieci, które udają się w lipcu na parafialny wypoczynek do Zakopanego, po Mszy św. o godz. 12.00. Wyjazd w dniu 9 lipca o godz. 5.00 sprzed kościoła w Boluminku i o godz. 5.10 z parkingu przy szkole w Dąbrowie. Powrót w sobotę 14 lipca ok. godz. 20.00.
  5. W związku z wystąpieniem w ostatnich miesiącach suszy Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska prosi rolników zainteresowanych oszacowaniem strat w sprawach rolnych o składanie wniosków w Urzędzie Gminy w terminie do końca miesiąca czerwca.
  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy następujące wspomnienia: w środę NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji; w czwartek św. Ireneusza; w piątek, 29 czerwca, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  7. W przyszłą niedzielę, 1 lipca, odpust chełmiński, o godz. 18.00 suma odpustowa i procesja do Studzienki. W poniedziałek, 2 lipca, suma odpustowa i procesja eucharystyczna o godz. 11.00. Cały program uroczystości wywieszony jest w gablotkach.
  8. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru naszej parafialnej gazetki.
  9. We wtorek modlimy się w intencji Ks. Wikariusza w rocznicę jego święceń.