Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 29 Lipiec 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia ołtarza wskazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi naszą duszę – słowem Bożym i ciało – chlebem. Ukazuje jednak, że nie przyszedł, aby zapewniać chleb doczesny, tylko ten, który daje życie wieczne.
    Czy jesteśmy tego świadkami?
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź święta pół godziny przed Mszą Św., a w sobotę odwiedziny chorych.
  3. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek dla Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu. „MIVA Polska nie tylko prosi o składanie ofiar, ale też apeluje do kierowców o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę” zaznaczając, że w roku 2017 na polskich drogach doszło do 30 tys. wypadków, w których zginęło 2831 osób,
    a rannych zostało 40 tys. osób. Zachęcamy każdego kierowcę do uczynienia osobistego rachunku sumienia
    z zachowania na drodze. W 2017 r. dzięki zebranym ofiarom, MIVA zrealizowała 96 projektów za sumę 2 mln 800 tys. zł. W ich ramach zostało zakupionych 48 samochodów, 2 busy, 1 ambulans, 1 traktor, 39 motocykli, 470 rowerów,
    2 łodzie, 2 silniki do łodzi i 30 wózków inwalidzkich. - Okażmy Panu Bogu wdzięczność za wszystkie przebyte podróże
    i szczęśliwie przejechane kilometry, za Bożą opiekę podczas każdej podróży. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1200
    w Boluminku poświęcenie pojazdów na parkingu z modlitwami w intencji kierowców i bezpieczeństwo na drogach.
  4. W środę wyjeżdża z naszej parafii grupa dziewięcioosobowa na pielgrzymkę do Chorwacji z miejscem docelowym sanktuarium Medjugorie. Również zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy, która tradycyjnie odbędzie się 4. 08 – 13. 08 br. Chętnych zachęcamy do kontaktu w zakrystii lub w biurze parafialnym codziennie po Mszach Świętych.
  5. Cieszymy się, że do końca dochodzi remont wieży kościoła w Dąbrowie i dziękujemy za ofiary składane na ten cel, na kolekty i indywidualnie. Bóg zapłać!
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Irenę Majkowską. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu
    w naszych modlitwach.