1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który poświęcony jest Maryi. Tym samym pielgrzymi zmierzają do tronu naszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Niech i dla nas będzie to okazja do ożywienia relacji z Matką Bożą.
  2. Wczoraj, z Torunia wyruszyła nasza diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, w której biorą też udział nasi Parafianie. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i wyrzeczeniami.
  3. Sierpień to także miesiąc abstynencji, dlatego zachęcamy do podjęcia apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymania się od spożywania alkoholu.
  4. W poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego. W liturgii wspominać będziemy również: w środę św. Dominika; w czwartek św. Teresę Benedyktę od Krzyża; w piątek św. Wawrzyńca, a w sobotę św. Klarę.
  5. 15 sierpnia będziemy radować się odpustem w Dąbrowie. Tego dnia kazania na Mszach św. wygłosi ks. Arkadiusz Relidziński, wikariusz parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Arkadiusza o godz. 11.30 w Dąbrowie, a pozostałe Msze św. o godz. 7.30 w Dąbrowie i o godz. 9.00 w Boluminku.
  6. W przyszłą niedzielę odpust w Kijewie Królewskim – suma o godz. 12.00.
  7. W ostatni tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesławę Hańczyk. Polećmy ją Bogu w naszych modlitwach.
  8. Wszystkim gościom, przeżywającym wakacje i urlopy życzymy udanego wypoczynku, a pracującym i rolnikom życzymy siły i bezpiecznej pracy.