Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 09 Wrzesień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą

1. Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, z kto z wiarą o to prosi, a przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.
  2. Rozpoczęcie realizacji kolejnego roku edukacji i pracy formacyjnej powinno też przebiegać w takiej świadomości. Jeżeli z wiarą prosimy, to Pan Bóg obdarza nas swoimi łaskami, ale od nas zależy, czy je wykorzystamy,
  3. Z początkiem września podejmujemy działania związane z przygotowaniem do sakramentów: pokuty i I Komunii św. oraz bierzmowania. W związku z tym zapraszamy młodzież III klas gimnazjalnych, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę w kościele w Boluminku po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Dzisiaj odpust parafialny w Czarżu. Suma o godz. 12.00.
  5. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia uświadamiamy sobie jak wielkie znaczenie ma dla nas Krzyż. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W przyszłą niedzielę w Polsce przeżywać będziemy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tego też dnia zapraszamy na Apel Jasnogórski do Dąbrowy na godz. 21.00.
  6. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na nasz wkład własny w remont wieży kościoła w Dąbrowie, a w przyszłą niedzielę kolekta dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Leszka Jetkowskiego. Polećmy go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.