Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 28 Październik 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą

1. Uroczystość dzisiejsza przypomina nam o szczególnym miejscu, jakim jest nasza parafialna świątynia. Warto pamiętać, że jest to miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Tu bowiem wsłuchujemy się w słowo Boże i tu podejmujemy nasze uświęcenie przyjmując sakramenty. Potrzeba również spojrzeć na świątynię jako nasz parafialny obowiązek od strony gospodarczo-porządkowej i remontowo-konserwatorskiej. Czy te wszystkie inicjatywy wspieramy?
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku dedykowany on jest chrześcijanom z Pakistanu. Odpowiedzmy czynem niosąc pomoc naszym siostrom i braciom włączając się w zbiórkę pieniędzy do puszek, pisanie kartek ze wsparciem i wersetami Pisma św. do cierpiących, podpisanie petycji o uwolnienie więzionych chrześcijan oraz w modlitwę (szczególnie po Mszy św. o godz. 10.30).
  3. Z racji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, pamiętajmy o modlitwie w intencji zmarłych bliskich naszemu sercu. Tych, którzy chcą, aby również w parafii modlono się za zmarłych z ich rodzin, zachęcamy do zgłaszania wypominek. Przy ich wypisywaniu pamiętajmy o podaniu godziny Mszy św., przed którą mają być wyczytywane. Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki można składać w bocznej kruchcie.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada – nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 w Dąbrowie. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Główna Msza św. z procesją na cmentarz o godz. 12.00.
  5. W Dzień Zaduszny – 2 listopada Msze św. – Msze św. w Boluminku z procesją na cmentarz o godz. 9.00 i 16.00. W Dąbrowie Msza św. o godz. 17.30. W Dzień zaduszny i przez całą oktawę można zyskać odpust zupełny każdego dnia – za siebie lub za jedną osobę zmarłą – poprzez nawiedzenie cmentarza i dowolną modlitwę za zmarłych będąc w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy również do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwie za zmarłych przez oktawę (8 dni) Dnia Zadusznego szczególnie o godz. 16.00 w Boluminku.
  6. Pamiętajmy o uporządkowaniu i przyozdobieniu grobów naszych bliskich. Przy porządkowaniu pamiętajmy o segregacji śmieci. Dziękujemy bardzo p. Wojciechowi Chruścielowi i p. Dariuszowi Paziewskiemu za wywiezienie śmieci z cmentarza w minionym tygodniu – Bóg zapłać!
  7. Przy załatwianiu przedłużenia opłaty miejsca na cmentarzu lub rezerwacji należy podać namiary położenia miejsca (sektor, rząd i miejsce).
  8. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź św. w piątek pół godziny przed Mszami św. Do spowiedzi można również przystąpić w Uroczystość Wszystkich Świętych. W sobotę odwiedzimy chorych.
  9. Spotkanie Rady Parafialnej – Ekonomicznej w poniedziałek 29 października o godz. 18.00 w plebanii.
  10. Mamy drugi numer telefonu parafialnego. Jest to numer do Księdza Wikariusza – 52/3200348. Jest też podany na stronie internetowej.
  11. Dziękujemy bardzo państwu Danucie i Romanowi Adamskim z Janowa za ofiarowane kwiaty do naszych kościołów. Serdeczne Bóg zapłać. Bardzo polecamy te firmę, w celu nabycia kwiatów na groby naszych bliskich.