Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

Niedziela, 09 Grudzień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

1. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego stawia przed naszymi oczami św. Jana Chrzciciela, który nawołuje „do przygotowania drogi dla Pana”. Kościół w Adwencie stawia przed nami dwa sposoby na przygotowanie w naszym życiu drogi dla Pana.
  2. Pierwszym z nich są roraty znana już w Polsce od XIII w., a ich nazwa pochodzi od pierwszych słów pieśni Rorate Caeli – Spuśćcie niebiosa. W swojej treści teologicznej jest to Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie, w której towarzyszymy Jej w oczekiwaniu na Narodziny Zbawiciela. Tak więc, jak Najświętsza Maryja Panna przygotowuje się do narodzenia Jezusa Chrystusa, tak i my przygotowujemy się do narodzenia Pana Jezusa w nas.
  3. Dzisiaj w czasie Mszy św. zostaną poświęcone opłatki, które na znak jedności wspólnoty parafialnej zechciejmy przyjąć w naszych domach, aby wspólnie połamać się nimi w czasie Wieczerzy Wigilijnej. Można je nabywać w stałych punktach.
  4. Można nabyć również świece wigilijne – małe w cenie 7 zł. i duże w cenie 15 zł.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania
  6. Serdecznie zachęcamy do nabywania ozdób i stroików świątecznych wykonanych przez naszych ministrantów, lektorów i dzieci oraz młodzież z naszej scholii. Tym, którzy już wsparli wakacyjny wyjazd ministrantów i scholii składamy serdeczne Bóg zapłać, a że mamy też i nowe ozdoby zapraszamy do ich nabycia. Za otwarte serce i dobro, którym potrafimy się dzielić wszystkim serdecznie dziękujemy.
  7. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści, o korzystanie z elementów odblaskowych, z uwagi z dużą liczbę wypadków. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości ok. 40 metrów. Jest to często zbyt mała odległość, aby kierujący miał czas na reakcję, czego następstwem są zdarzenia drogowe skutkujące niejednokrotnie śmiercią pieszego. Osoby poruszające się po zmierzchu
    po drodze bez elementów odblaskowych są praktycznie niewidoczne. Natomiast mając
    na sobie elementy odblaskowe stają się widoczne w różnych warunkach pogodowych nawet z odległości ok. 150 metrów. Jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przed wejściem na przejście dla pieszych. Apel Komendanta został umieszczony na tablicach ogłoszeń.