Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Adwentu

Niedziela, 16 Grudzień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Adwentu

1. W poprzednią niedzielę św. Jan Chrzciciel mówił, jak przygotować drogi na przyjście Zbawiciela, dziś już staje przed nami kwestia własnego przygotowania na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem.
  2. Zapraszamy więc do udziału w roratach, a przede wszystkim do odbycia spowiedzi świętej, aby Chrystus nie tylko rodził się w betlejemskim żłobie, ale również i w naszym sercu. U nas spowiedź św. w piątek 21 grudnia do południa 9.00 – 9.30 i po południu od 17.00 – 17.30. serdecznie zapraszamy. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w środę 19 grudnia.
  3. Zapraszamy chętnych do przygotowania naszych świątyń na Święta – sprzątanie, przygotowanie żłobków i choinek – na sobotę o godz. 9.00, a szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Również w sobotę o godzinie 14.00 opłatek ministrantów i scholi w salce w Boluminku.
  4. Tradycyjnie prowadzimy akcję „świątecznej paczki” na święta dla najuboższych rodzin w formie zbiórki w kościołach i w sklepach naszej parafii. Prosimy o składanie darów w postaci żywności, słodyczy oraz środków czystości.
  5. Można nabywać opłatek w stałych miejscach oraz świece w zakrystii.  W Dąbrowie u p. Zielińskiej ul. Rzemieślnicza 72 i w sklepie przy blokach.
  6. Dzisiaj spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania po Mszy Św. o godz. 12.00.
  7. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. w piątek o godz. 18. 15 w salce parafialnej.
  8. Już po raz dwudziesty siódmy w naszej diecezji zapłonie Betlejemskie światełko pokoju pod hasłem „W Tobie jest światło”. Uroczyste przekazanie światełka przez harcerzy rozpocznie się  Mszą św. 19 grudnia o godz. 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu. Do naszej parafii przybędzie ono 23 grudnia i zostanie wniesione przez Szkolne Koło Caritas na mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich parafian ze świecami, zniczami, aby zabrać światełko z groty narodzenia Pańskiego do swojego domu i postawić na wigilijnym stole.
  9. Dzisiaj Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00. serdecznie zapraszamy, będzie to również nasze przygotowanie na przeżycie Świąt.