Ogłoszenia parafialne na święto św. Szczepana

Piątek, 28 Grudzień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na święto św. Szczepana

1. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzona jest wraz z oktawą, a więc każdego dnia w oktawie liturgicznie ochodzimy Narodzenie Pańskie. W skład oktawy wchodzą m. in. 26 grudnia - św. Szczepana; 27 grudnia - św. Jana Ewangelisty i Apostoła; 28 grudnia - św. Młodzianków; 29 grudnia - św. Tomasza Becketa; 31 grudnia - św. Sylwestra. Niedziela w oktawie Bozego Narodzenia jest świętem Świetej Rodziny, a 1 stycznia uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki.

2. Okres Bożego Narodzenia kończy się niedzielą po Objawieniu Pańskim, w którą obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, tj. 13 stycznia. W naszej polskiej tradycji trwa on do Matki Bożej Gromnicznej - czyli do 2 lutego.

3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować. bez podawania osób imiennie, wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszych świątyń na Święta przez sprzątanie, strojenie choinek i ustawianie żłóbków. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również p. Danucie i Romanowi Adamskim z Janowa za ofiarowane kwiaty - gwiazy betlejemskie do mnaszych kościołów. Dziękujemy p. Michałowi Garlejowi i p. Stefanowi Kuchcie oraz p. strażakom za zawieszenie lampek przy kościele i plebani. Serdecznie dziękujemy naszej scholi i zespołowi muzycznemu p. Haliniak za piękne ubogacenie naszej świątecznej liturgii. Wyrażamy wdzięczność p. Kołodziej za ofiarowane słodycze dla ministrantów i scholi oraz za ofiarę na kościół. Wszystkim składamy Serdeczne Bóg zapłać!

4. Dziękujemy również ofiarodawcom i właścicielom sklepów za włączenie się w akcję "Świąteczna paczka" - Bóg zapłać.

5. Dziękujemy p. Dariuszowi Paziewskiemu i p. Wojciechowi Umińskiemu za wywiezienie śmieci kompostowych z naszego cmentarza - Bóg zapłać.

6. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniui rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana kolędą:

pierwszy dzień kolęd to sobota - 29.XII od godz. 10.00

I. ul. Dworcowa + ul. Wyzwolenia do p. Bukowskich

II. ul. Leśna (od p. Mądrzejewskich) + ul. Świerkowa

drugi to niedziela - 30.XII od godz. 15.30

I. ul. Bydgoska od p. Tomaszewskich + ul Sportowa

II. ul. Bydgoska od p. Wawerek do pl. Leba

W Sylwestra i Nowy Rok koledy nie będzie. Dalszy porządek kolęd podamy w niedzielę 30 grudnia.

7. Dzisiejsza kolekta jest diecezjalną na potrzeby naszej katedry w Toruniu. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na Funbduwsz Obrony Życia.