Ogłoszenia parafialne na święto Świętej Rodziny

Niedziela, 30 Grudzień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na święto Świętej Rodziny

1. Początki dzisiejszego święta sięgają XVII w. Kult Świętej Rodziny zaaprobował papież Leon XIII w roku 1890. Stawiał on Świętą Rodzinę jako wzór i zachęcał do Jej naśladowania. Jako pierwszy też podkreślił rolę małżeństwa w drodze do świętości, wskazując na rodzinę jako miejsce rozwoju duchowego i służby Bogu i Kościołowi.

2. Wpatrując się w Rodzinę z Nazaretu, można zauważyć, że jej życie nie było idylliczną sielanką, a na swojej drodze napotykała problemy i kłopoty dnia codziennego; jednak tym, co ją ożywiało, była bliskość z Bogiem i wzajemna miłość między Jezusem, Maryją i Józefem.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z odpowiednimi nabożeństwami. Msze św. ze spowiedzią św. w piątek w Boluminku o godz. 16.00, a w Dąbrowie o godz. 17.30. Spowiedź św. pół godz. przed Mszą św. W tym miesiącu nie będziemy odwiedzać chorych.

4. W ciągu tygodnia w okresie kolędowym Msze św. w Dąbrowie o godz. 8.00, a w Boluminku o godz. 9.00.

5. Serdecznie zapraszamy na spotkanie noworoczne w OSP w Dąbrowie dniu 6 stycznia o godz. 15.00. Natomiast pragniemy poinformować, że na spotkanie noworoczne w remizie OSP w Czarżu w dniu 4 stycznia o godz. 18.00 obowiązują imienne zaproszenia.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

7. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. W naszych świątyniach odbędzie się błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kolekta przeznaczona będzie na misje.

8. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego, zwany Sylwestrem. Msze św. dziękczynno-przebłagalne ze specjalnym błogosławieństwem w Boluminku o godz. 16.00 i w Dąbrowie o godz. 17.30. Zechciejmy przyjść i podziękować Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy i co otrzymaliśmy dzięki Jego Opatrzności w tym mijającym 2018 roku oraz prosić o błogosławieństwo na następny rok.

9. W następny dzień, czyli 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30 w Dąbrowie, której nie będzie.

10. Rozpoczynamy czas odwiedzin wizyty duszpasterskiej tzw. kolędę. Jest to spotkanie z duszpasterzem jako wyraz naszej wiary i możliwość przyjęcia Bożego błogosławieństwa, wspólnej modlitwy i rozmowy.

11. W przyszłą niedzielę nabożeństwo przy żłóbku po Mszach św. Dzieci zachęcamy do zaprezentowania śpiewu kolęd czy recytacji wierszy.