1. Nazwa „Objawienie Pańskie" obejmuje trzy wydarzenia biblijne: objawienie Chrystusa poganom (pokłon Trzech Króli), narodowi wybranemu (chrzest w Jordanie) i uczniom (wesele w Kanie).

2. Dziś przypominamy postać Trzech Króli, którzy nie znając Bożego Objawienia, odkryli w sposób naturalny, poprzez obserwację, że urodził się Król Żydowski i przyszli do Betlejem złożyć dary ofiarne: złoto, kadzidło i mirrę.

3. Dla upamiętnienia tego wydarzenia dziś błogosławimy: kredę – do oznaczenia drzwi naszych domów; kadzidło – dla okadzenia domów i wodę święconą – dla odprawiania nabożeństw w naszym domu.

4. Po świętach rozpoczęła się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłan odwiedza mieszkania rodzin katolickich, modląc się w ich intencji i udziela im Bożego błogosławieństwa. W rozmowie duszpasterskiej podejmuje sprawy związane z wychowaniem chrześcijańskim (m.in. uczestnictwo we Mszy św., udział w katechezie), a także kwestie związane z funkcjonowaniem duchowym i materialnym parafii.

5. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje św.

6. Dzisiaj nabożeństwo przy żłóbku po Mszach św.

7. W przyszłą niedzielę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.

8. Zmarł Ks. Ryszard Grzeszczuk, poprzedni proboszcz w Boluminku. Nie znamy jeszcze terminu jego pogrzebu.