Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą.

Niedziela, 03 Luty 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą.

1. Pan Bóg na drodze naszego życia stawia ludzi, którzy głoszą słowo Boże, ale również i my sami jesteśmy powołani do głoszenia Słowa. Powołanym był Jeremiasz, takie powołanie otrzymał też św. Paweł. Wierność Bogu i Jego prawu powoduje, że człowiek głoszący Słowo zostaje przez „żyjących tak jakby Boga nie było” zwalczany, ponieważ określa się go mianem wroga. Każdy z nas powołany jest do głoszenia słowa Bożego. Do podjęcia tej posługi nie wystarczy jednak człowiekowi jego własny wysiłek, dlatego św. Paweł nawołuje nas, abyśmy starali się o większe dary.

2. Szczególnie do głoszenia słowa Bożego powołani są kapłani i zakonnicy, polecajmy zatem w naszych modlitwach sprawę powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

3. Pamiętajmy też o tych, którzy głosili nam słowo Boże, o naszych kapłanach, katechetach i najbliższych. Niech nasza modlitwa za nich będzie wyrazem wdzięczności za okazaną nam pomoc.

4. Wszystkich rodziców ministrantów, lektorów i dzieci oraz młodzieży z naszej scholi zapraszamy dzisiaj na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00. Bardzo prosimy o obecność.

5. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w ramach formacji i comiesięcznych spotkań, będzie uczestniczyć w kursie Eureka, który odbędzie się w dniach 9 – 10 luty w naszej szkole, a który poprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna z Bydgoszczy wraz ze swoim duszpasterzem. Ramowy plan wygląda następująco: sobota - rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie około 19.30, w niedzielę młodzież gromadzi się w szkole o godz. 8.30, zakończenie ok. godz.14.30. Każdy uczestnik zabiera ze sobą jedzenie, które stanie na wspólnym stole, mając na uwadze obiad i kolację. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby każda osoba wpłaciła w miarę możliwości 10 zł. do ks. Bartosza. Wszystkich zachęcamy do modlitwy za naszych młodych ludzi, którzy będą brali udział w odnowie ducha i bliższym zaprzyjaźnieniu się z Panem Bogiem.

6. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

Dawid Marian Zega, st. wolnego, zam. w Dąbrowie Chełmińskiej i Kinga Pawlicka, st. wolnego, zam. w Grudziądzu