1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2. Potrzebę nowych powołań uświadamia nam dzisiaj liturgia słowa, ukazująca działalność ewangelizacyjną uczniów Pana.

3. Trwamy w maju, miesiącu, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy Bogu nasze sprawy. Zapraszamy na nabożeństwa maryjne do naszych świątyń, a także do modlitwy przy figurach i kapliczkach przydrożnych.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek – św. Macieja Apostoła, a w czwartek – św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.

6. Dzisiaj zbiórka krwi w ambulansie przed Urzędem Gminy w godz. 9.00-14.00.

7. Dzisiaj także kolekta specjalna przeznaczona na remont dachu w Dąbrowie i na położenie kostki granitowej wokół Kościoła w Boluminku.

8. W czwartek, 16 maja, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Dąbrowie.

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, środę i piątek o stałych godzinach. Dzieci i młodzież uczestniczą też we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 19.00.

10. Dziękujemy bardzo p. Andrzejowi Liponodze za wykonanie chodniczka wokół krzyża przed kościołem w Dąbrowie i p. Zdzisławowi Bukowskiemu za ofiarowanie materiału na drzwi do piwnicy w plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Krzysztof Paziewski, st. wolnego, zam. Dąbrowa Chełmińska

Daria Rosa, st. wolnego, zam. Czarże / zapowiedzi II